V tom prvním, který se hrál v sobotu 16. dubna v jihočeské metropoli, Karlovarští domácí tým vyprovodili z antuky s přídělem 1:6, od té doby se ale mnohé změnilo. Ani ne tolik na straně Jihočechů, kteří jsou s jedinou výhrou a třemi plichtami v tabulce předposlední, ale ve Varech.

Kádr A mužstva SK Liapor Witte totiž přišel o dva důležité hráče základu, když se v domácím utkání s Čakovicemi zranil Tomáš Bíbr a týden nato v Modřicích Karel Hron. Oslabený lázeňský tým tak v posledních třech duelech nezískal ani bod, propadl se až na 5. místo tabulky a na Budějovice má náskok jediný bod.

Zítřejší utkání je z tohoto pohledu více než důležité, prohra s Jihočechy by totiž znamenala další propad Liaporu v tabulce až do kalných sestupových vod. Hráči i vedení týmu proto spoléhají na podporu fanoušků a věří, že se jich dostaví co nejvíc.

Nejenom bezprostřední sportovní zážitek ale čeká fandy SK Liapor Witte v sobotu v Doubí. Kromě budějovického áčka sem totiž zavítá i Nohejbalová tour 2016, kterou pořádá Český nohejbalový svaz na podporu vrcholů letošní sezony, Nohejbalového superfinále v Praze a mistrovství světa v Brně.

Diváky v areálu přivítá maskot Mistrovství světa 2016 a k dispozici tu bude informační stánek, kde budou poskytnuty podrobné informace o obou akcích včetně možností dopravy a ubytování v místech konání, informační a propagační materiály a bude zde také možnost nákupu vstupenek a dárkových předmětů. Pořadatelé Nohejbalové tour 2016 také věnují po dvou volných vstupenkách na obě akce do tomboly.

Utkání 8. kola extraligy SK Liapor Witte Karlovy Vary – Dynamo PP České Budějovice se hraje na kurtech v Doubí v sobotu od 14:00 hodin, v neděli dopoledne se v Českých Budějovicích střetnou rezervy.