Další výhru si připsali v rámci zimní přípravy na své konto fotbalisté Nové Role. Tentokrát pokořili šesti góly na ostrovské umělce SK Božičany. Teď čeká o víkendu fotbalisty z Nové Role řádná generálka, ve které se utkají v sobotu 17. března na ostrovské umělce od 9.00 hodin s Loktem.

Do utkání lépe vstoupili hráči z Nové Role, jmenovitě Marek Palivec, který v 5. minutě nasměroval míč do břevna božičanské svatyně. Jenže Božičany se nenechaly nijak zahanbit. Jmenovitě Martin Kabele, který dvakrát prověřil novorolského brankáře Krupičku. Poprvé se měnil ukazatel skóre ve 14. minutě, když Palivcovu střelu brankář Božičan Jiří Hacker vyrazil na rohový kop, z kterého následně našel Nitsch přesným centrem na přední tyči Balouna, který hlavou poslal svůj tým do vedení. Další branku přidali Novoroláci až ve 34. minutě, kdy se prezentoval Valta, když po svém průniku a následném obstřelu za pomocí tyče navýšil vedení Nové Role. Jenže než stačili hráči z Nové Role pořádně svou branku oslavit, inkasovali.

Ve 35. minutě totiž Rubáš dobrým zpracováním oklamal před hranicí velkého vápna dva novorolské obránce a poslal kolmici na rychlonohého Marcela Petra, kterého fauloval Hopf, rozhodčí Hodač ukázal na značku pokutového kopu, který následně s přehledem proměnil Martin Kabele.

Další branky padaly až po obrátce stran. V 53. minutě ještě stačil božičanský Hacker střelecký pokus Červíka zlikvidovat, ale na dorážku z kopaček Valty už byl krátký.

V 72. minutě upravil na rozdíl tří branek dalekonosnou šťastnou střelou novorolský Nitsch.

Neuběhly však ani tři minuty a Novoroláci oslavovali popáté. Po rohovém kopu palivce se za dohledu čtyř hráčů Božičan prosadil hlavou naběhnuvší Baloun. Pak se dočkaly brankové radosti i Božičany, ale poslední slovo opět měli hráči z Nové Role, za které si připsal na své konto povedenou střelu Palivec.

„Tento zápas mi připadal místy až moc přátelský, kdy jsme určitě nepodali optimální výkon a hlavně opět jsme v utkání prezentovali svou největší slabinu, a to proměňování vyložených šancí. Na druhou stranu bylo v utkání na obou stranách vidět několik pěkných fotbalových chvil, ale hlavně je důležité, že se nikdo nezranil, když oba týmy hrály bez záludnosti a tvrdých zbytečných zákroků,“ hodnotil utkání novorolský trenér Petr Vakeš.

„Pro nás splnilo přípravné utkání svůj účel, všichni hráči dostali svou šanci, a to pro nás bylo důležité,“ podotkl trenér Božičan Robert Beránek.

Nová Role – Božičany 6:2
Branky: 14. a 75. Baloun, 34. Vaverka, 53. Valta, 72. Nitsch, 81. Palivec – 35. Kabele (PK), 78. Al-Haboubi. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Hodač.
FK Nová Role: Krupička mladší – Špička, Baloun, Hopf, Nitsch – Červík, Valta, Karlík, Palivec – Vaverka, Hnízdil (stř. Krupička starší, Chlup, Ficík, Skopový). Trenér: Petr Vakeš.
SK Božičany: Hacker starší – Jíša, Žemlička, Heřmánek, Karlíček – Rubáš, Kabele, Vaverka, Žigar – Cupal, Petr (stř. Al-Haboubi, Pecher, Hacker mladší, Černý, Nagy). Trenéři: Václav Kabele, Robert Beránek.