Teď se však role obrátily a novorolský tým se potácí v podzimní části přeboru ve fotbalové krizi.

V tabulce krajského přeboru se krčí Nová Role na předposledním místě se ziskem pouhého jednoho bodu (poz. red. ten vybojovali za remizu 3:3 v derby s Lokomotivou v úvodním kole). Od té doby se Novorolákům v soutěži nedaří podle jejich představ. Svědčí o tom i pět prohraných utkání v řadě. Útočnou sílu Nové Role nedokáží napodobit hráči z obrany – a tam také vězí celá záhada.

„My máme velký problém v obraných řadách, což je při pohledu na naše skóre patrné. Prostě nám to vzadu neklape,“ smutně vypočítával vedoucí týmu Nové Role Daniel Hájek. V šestém kole nestačili na hráče Františkových Lázní, kterým podlehli po slušném výkonu 1:3.

„Byla to velká škoda. V utkání jsme se ujali vedení, ale bohužel jsme ho nedokázali udržet,“ vysvětloval Hájek. V sobotním odpoledni prověří novorolskou jedenáctku nováček z Královského Poříčí. Oba týmy už se střetly na letním turnaji právě v Nové Roli, kde se rozešly smírně 2:2. „Poříčí má velmi kvalitní tým. My bychom však chtěli konečně prolomit naši černou sérii,“ přeje si bodovou nadílku vedoucí.