V oficiálním dvacátém kole Fincentrum krajského přeboru se opět fotbalový fanoušek má nač těšit. Na programu totiž budou například tři derby nebo také souboj o poslední či druhou příčku krajské tabulky. Ale pěkně popořádku.

Jako první vstoupí do dvacátého pokračování krajské soutěže tři týmy, které v předešlém, devatenáctém kole neuspěly. Jiskra Hazlov, která překvapivě zkolabovala na hřišti Citic, si bude chtít napravit reputaci v domácím prostředí, ve kterém přivítá Ostrov, který má pro změnu bilanci stoprocentní. Proto tento souboj ostřílených hochů v dresu Hazlova a mladíků v dresech Ostrova slibuje řádnou, zajímavou podívanou.

Další souboj pak bude k vidění o několik kilometrů dále. Drmoul, který se v jarní části značně trápí a ještě nevybojoval ve dvou jarních duelech ani bod, bude hostitelem jedenáctky z Citic. I tento zápas bude napínavý, jelikož Citice se pohybují v sestupovém pásmu a každý bod je pro ně velmi důležitý. Třetím, kdo v devatenáctém kole na body nedosáhl, jsou Bukovany, které nestačily v Ostrově na tamní výběr. V domácím prostředí je však nováček soutěže k neporažení a o tom se přesvědčí v rámci sokolovského derby i páté Královského Poříčí. Pak na program přijde chebské derby. V tom půjde o druhou příčku. Chebský Union, kterému patří prozatím druhá příčka, se taktéž v jarní části trápí a navíc si připsal na své konto překvapivě dvě porážky. Tu poslední v Chodově 0:3. Jeho soupeřem bude Viktorie Mariánské Lázně. Ta vstoupila do jarní části pravou nohou, když doma převálcovala Vintířov 3:0. V tomto souboji, který je označován jako šlágr kola, tak bude k vidění bezesporu kvalitní výkon na obou stranách.

Další derby se pak odehraje v Aši, kde se představí proti tamní jedenáctce Františkovy Lázně. I Aš stále na své první jarní body čeká a na stejné vlně se vezou i Frantovky. K vidění tak bude souboj vrchních kanonýrů, ašského Davida Sládečka a františkolázeňského Michala Iterského.

Dalším týmem, který v prvních dvou kolech okusil hořkost porážky, je Baník Vintířov, který se ve třetím jarním pokračování představí na domácí půdě v duelu s Toužimí. Kvůli dvěma porážkám padl v průběžné tabulce Vintířov na hranu sestupového pásma, a každý bod v utkání s Toužimí tak pro něj bude zlatý.

Poslední souboj, který uzavře první hrací den, bude taktéž pikantní. Půjde v něm o hodně, o poslední příčku krajského přeboru. Ta prozatím patří Novému Sedlu, které ale má jedno utkání k dobru. Od soupeře, karlovarské Lokomotivy, ho však dělí pouhý bod, takže určitě i v Novém Sedle si přijde fotbalový fanda na pořádnou porci fotbalové kvality. V neděli pak bude na programu jediný souboj. Lídr tabulky, juniorka sokolovského Baníku, v něm přivítá na svém pažitu nevyzpytatelný celek Staré Role. Staroroláci totiž obrali o tři body v úvodním kole chebský Union, takže i v Sokolově může být v nedělním odpoledni domácímu výběru řádně fotbalově horko.

Program, 20. kolo: Jiskra Hazlov – FK Ostrov (sobota, 10.30), Sokol Drmoul – Sokol Citice (sobota, 10.30), Baník Bukovany – Baník Královské Poříčí (sobota, 10.30), Union Cheb – FC Viktoria M. Lázně (sobota, 15.00), Baník Union Nové Sedlo – Lokomotiva K. Vary (sobota, 15.00), Jiskra Aš – FC Františkovy Lázně (sobota, 15.00), Baník Vintířov – SK Toužim (sobota, 15.00), Baník Sokolov B – TJ DDM Stará Role (neděle, 15.00).