„Všichni jsme chtěli, aby se rozhodlo na hřišti. To, že jsme se zachránili bez práce, je tak pro nás trochu ošidné, protože jsme od ledna trénovali a sami jsme byli zvědaví, jestli se to v jarních zápasech projeví. Vlastně nám to mělo ukázat, jestli budeme hrát krajský přebor i v příští sezóně,“ narážel trenér Nové Role Petr Vakeš na rozhodnutí vyšší moci předčasně ukončit sezonu, kdy jeho tým skončil na dvanáctém místě.

„Vždy budou některé týmy, co to měly dobře rozehrané, ukřivděné, což plně chápu,“ dobře ví novorolský trenér. Po vyhlášení nouzového stavu i v Nové Roli přišel na pořad krizový plán, individuální tréninky.

„S hráči jsme v kontaktu pomocí telefonu a sociálních sítí. Hráči trénují individuálně. Samozřejmě jelikož jsme amatéři, záleží na každém z nich, jak se s tím popere, kontrolu jim opravdu neděláme. Ono se to stejně u každého projeví na hromadných trénincích,“ přemítá Vakeš. Stejně jako ostatní kluby na amatérské bázi vyhlížejí v Nové Roli zmírnění zákazu, a tím návrat na zelenou plochu. „Během května doufáme, že bychom mohli začít s tréninky. Umím si představit, že bychom jeli celou dobu a postupně tak přešli v letní přípravu, uvidíme,“ poukazuje Vakeš.

Právě tým od Novorolského rybníka by se zaměřil během tréninků na fyzickou kondici. „I nadále bychom se chtěli zaměřit na fyzickou kondici týmu, kde si myslím, že máme stále dluh, ale hlavně trénovat s míči, tak aby to bylo pro hráče záživnější. Všichni už se těšíme, až budeme moct trénovat na travičce,“ upozorňuje trenér Nové Role.

Během nucené výluky by se pak mohly objevit v Nové Roli i případné posily. „Kádr budeme chtít udržet pohromadě. Naopak bychom ho mohli zkvalitnit o kluky, co se vrací ze zahraničí či po dlouhodobých zraněních. Kdyby se nám někoho podařilo přivést, tak bych samozřejmě neprotestoval,“ vysvětluje Vakeš.

Pokud by se nová sezona rozeběhla v původním termínu, tak o cílech mají v Roli také jasno. „Pokud vše dobře dopadne a bude se hrát, tak cíl pro další sezónu je jasný. Chtěli bychom odčinit nepovedený podzim. Pro mě osobně je cíl jasný, zvýšit tréninkovou docházku, od které se vše odvíjí,“ dodal Vakeš. (