Nejenže si premiérově vystřihne stejně jako krajský přebor či I. A třída na konci utkání, které skončí plichtou, ošidné pokutové kopy, ale také rozehraje soutěžní ročník s nejvíce nováčky. Celkem jich bude sedm. Do soutěže však nenaskočí ani jeden tým, který vyhrál okresní přebor svého okresu OFS. Po odmítnutí tak rázem začala fotbalová škatulata. Z okresu Karlovy Vary se vracejí po několikaleté odmlce na krajskou mapu Vojkovice. Za okres Sokolov to bude premiérově Stará Chodovská a rezerva březovské Olympie. Okres Cheb pak budou reprezentovat dokonce dva exdivizní týmy, hazlovská Jiskra a Trstěnice. V letošním ročníku soutěže tak budou karty rozdány takto – okresy Karlovy Vary a Sokolov budou mít v soutěži pět zástupců, Cheb pak čtyři.
Už jen účast exdivizních týmů v podobě Hazlova či Trstěnic slibuje řádné zkvalitnění soutěže. A aby ne. V dresech obou nováčků se totiž budou opět prohánět velezkušení borci. Navíc zkušenostmi nabité týmy budou patřit k aspirantům na postup. Hodně se však bude v nové sezoně očekávat například od ostřílených týmů, jako je Sedlec nebo Loket, který se po roce opět vrátil do I. B třídy.

Promluvit do bojů o přední místa však jistě mohou i rezervní týmy, které mohou využívat libovolně některé hráče ze svých A týmů. Půjde zejména o B tým Královského Poříčí či ostrovského FK. Stranou však nezůstane ani nováček z Březové, který může taktéž plně využít posilnění svého kádru z krajského A týmu. Fotbalové zkušenosti by rádi zúročili i v Habartově, Dolním Žandově, Merklíně, Studánce či v Jáchymově. Zajímavé bude, jak se popasují s novou soutěží další nováčkové, ať už jde o Vojkovice, Starou Chodovskou nebo rezervu Březové. Zvláště tým Vojkovic, který kdysi hrával krajskou I. A třídu, zdatně posílil svůj kádr a v krajské třídě určitě nebude patřit k outsiderům. To stejné platí i o týmu Staré Chodovské, který notně vyztužil před startem krajské třídy svůj fotbalový kádr. Krajská I. B třída, která bude mít hrací den neděli, slibuje opravdu velkolepou fotbalovou podívanou. Soutěž totiž bude prošpikována nejen nováčkovskou euforií, ale také zkušenostmi.