Ve Dvorech se představí celek TJ Kunice

Karlovy Vary – Záchranářská mise karlovarských Buldoků bude pokračovat v neděli dopoledne na stadionku ve Dvorech, kde se představí celek TJ Kunice. Hostující tým je na tom o poznání lépe. V tabulce se drží na desáté pozici a nachází se v klidném středu tabulky. Naopak domácí Buldoci jsou v tabulce až třetí od konce. To znamená, že jsou reálně ohroženi sestupem. Jelikož ale z Fotbalové národní ligy (II. liga) spadnou do ČFL dva týmy, tak následně bude do divizí sestupovat čtveřice celků.

„Je nám jasné, že je před námi náročný úkol. Na druhou stranu ale máme před sebou ještě dostatek utkání a máme možnost se zachránit. Nicméně na vlastním hřišti si nesmíme dovolit ztrácet body. Takže úkol před zápasem je jasný. Musíme získat tři body," říká na úvod trenér Pavel Medýnský.

A pomoci ke třem bodům by měli i hráči z Baníku Sokolov.  Kolik jich bude mít trenér Medýnský k dispozici, bude jasné až po sobotním zápase Sokolova s Mostem. „Jsme předběžně s trenérem Jindrou domluveni. Někoho si určitě vypůjčíme. Máme několik slabých míst v sestavě, která potřebujeme doplnit. Dlouhodobě nám chybí stoper, který by dirigoval celou hru obrany, a určitě potřebujeme některého hráče do zálohy," dodává Medýnský.

Program  26. kola (hrané jako 27. kolo): Čáslav – Kolín  17:00 NE, Domažlice – Chrudim 17:00 SO, Převýšov – Králův Dvůr 10:15 NE, Zápy – Meteor Praha 17:00 NE, Jirny – Strakonice 15:30 NE, Admira Praha – Sparta Praha B 10:15 NE, Chomutov – Horní Měcholupy 10:15 SO, Roudnice nad Labem – Štěchovice 17:00 SO, Karlovy Vary – Kunice  10:30 NE.

Zlomí chebská Hvězda zítra proti Benešovu své prokletí?

Cheb – Celkem osmadvacet bodů dělí zítřejší soupeře v dalším divizním střetnutí. Jedenáctá Hvězda Cheb přivítá zítra od 17 hodin na stadionu Lokomotivy Cheb mužstvo Benešova, druhý celek tabulky. Domácí tým tak čeká nelehký úkol. Ve čtyřech po sobě jdoucích duelech v řadě  chebští fotbalisté nevstřelili branku, a pokud nechtějí spadnout do sestupových vod, měli by se kanonýři Chebu probudit právě už zítra. Borci z Benešova  se ve třiadvaceti zápasech trefili celkem sedmatřicetkrát, zatímco domácí Hvězda pouze sedmadvacetkrát, a to ještě většinu branek vstřelila v podzimní části soutěže.

„Myslím, že už zvoní na poplach. To, že jsme nevstřelili branku v posledních čtyřech utkáních v řadě, o něčem svědčí. Chybí nám střelci. Když už si šanci vytvoříme, nedokážeme s ní dobře naložit. Utkání s Benešovem nebude vůbec jednoduché, ale věřím, že se kluci   vypnou  ke kvalitnímu výkonu a že na hřišti nechají srdce, že budou bojovat celých devadesát minut. Špatné je, že se budeme muset obejít bez potrestaného Tomáše Rolníka, který v posledním kole dostal červenou kartu za druhou žlutou. Už tak máme úzký kádr a Tomáš bude vzadu velice chybět," lituje Milan Kolouch, trenér Hvězdy Cheb, ztráty jednoho z hráčů.

Kohouty čeká další fotbalový oříšek, derby s Mariánkami

Karlovarský kraj – Krajský přebor bude o víkendu trochu jubilovat. Důvod? Na pořadu totiž bude dvacáté kolo. To přinese hned několik zajímavých bitev. Souboj tabulkových sousedů je přichystán dnes v Chebu, kde se proti sobě postaví tamní FC a Královské Poříčí. Na stejné vlně se ponese i sokolovské derby, ve kterém poměří své síly Lomnice a Horní Slavkov. Kvalitní podívaná bude k vidění i v Březové, kde se utká místní Olympie se Starou Rolí. Derby lázeňských týmů připravil fotbalový los do Františkových Lázní, kam mají namířeno pro změnu Mariánské Lázně, které budou v utkání s kohouty plnit roli favorita. Sokolovské derby se odehraje na plácku citického Sokola, kam dorazí druhý tým tabulky Nové Sedlo. Poslední Chodov se pak vydá směrem Nejdek a hodně zajímavý zápas bude na pořadu v Toužimi, kde se představí fotbalisté Ostrova. Tam bude k vidění opravdu kvalitní zápas.

Krajský přebor, 20. kolo: FC Cheb – Královské Poříčí (dnes, 18.00), Březová – Stará Role, Nejdek – Chodov (oba sobota, 10.30), Citice – Nové Sedlo, Lomnice – Horní Slavkov, Františkovy Lázně – Mariánské Lázně (vše sobota, 15.00), Toužim – Ostrov (neděle, 17.00).

Lokáda může doma složit reparát, čeká ji Vintířov

Karlovarský kraj – Dvacáté pokračování má na pořadu o víkendu krajská I. A třída. Zpět na trůn se bude chtít vrátit karlovarská Lokomotiva, které však bude soupeřem nevyzpytatelný Vintířov. To první Žlutice budou mít podstatně lehčí úlohu, když zamíří na půdu nováčka z Hroznětína. Třetí Kynšperk se představí na stadionu ašské Jiskry, kde by si mohl s chutí zastřílet. Lipová se postaví na svém hřišti Nové Roli a Chyše bude usilovat o cenné body před svými fanoušky v duelu s nevyzpytatelnou Rotavou. Na domácí publikum bude spoléhat i Bochov, který se popere o hodně důležité body s výběrem Skalné.

I. A třída, 20. kolo: Lokomotiva K. Vary – Vintířov (sobota, 10.15), Lipová – Nová Role (sobota, 17.00), Bochov – Skalná (neděle, 10.30), Aš – Kynšperk, Chyše – Rotava (oba neděle, 15.00), Hroznětín – Žlutice (neděle, 17.00).

Nad Sedlecem visí Damoklův meč v podobě týmu Jáchymova

Karlovarský kraj – O víkendu se může v krajské I. B třídě po dlouhých týdnech měnit poslední tým tabulky. Zázračné znovuzrození Jáchymova totiž nebere konce a po víkendu se navíc může dostat z poslední pozice. Na svém hřišti totiž budou horalé hostit předposlední Sedlec, nad kterým visí před víkendovým soubojem Damoklův meč. Musí totiž bodovat naplno, aby neklesl na samé dno tabulky. Malé derby se odehraje v Merklíně, kam má namířeno ostrovská rezerva. Dolní Žandov vyzve doma vedoucí Březovské a Studánka se na svém stadionu postaví Habartovu. Souboj tabulkových sousedů uvidí Královské Poříčí, kde tamní béčko prověří Hazlov, a druhé Trstěnice čeká duel s Loktem. Napilno bude mít Stará Chodovská, ta hostí  Vojkovice.

I. B třída, 20. kolo: Trstěnice – Loket (sobota, 10.30), Studánka – Habartov, Jáchymov – Sedlec (oba sobota, 15.00), D. Žandov – Březová B (sobota, 16.00), Merklín – Ostrov B (sobota, 17.00), Kr. Poříčí B – Hazlov (neděle, 15.00), St. Chodovská – Vojkovice (neděle, 17.00).

Sokol hostí Dubici

Chyše – Po porážce na hřišti Kostomlat (2:4) hostí divizní fotbalistky Sokola Chyše celek Dubice. Utkání se hraje v sobotu od 10:30 hodin. Domácí celek je v tabulce na třetím místě a zaváhání v Kostomlatech bude chtít v duelu s Dubicí napravit. Hostující tým je v tabulce na osmém místě a na Sokol ztrácí dvacet bodů. Tato skutečnost je jasným důkazem toho, kdo je v zápase favoritem a kdo by si měl připsat plný počet bodů.

Do lázní míří Dukla

Karlovy Vary – Hodně napilno budou mít v sobotu 3. května fotbalistky karlovarské Hvězdy. V dalším kole České fotbalové ligy se totiž představí na stadionu v Dalovicích, kde jim bude soupeřem od 14.00 hodin aktuálně druhý tým tabulky pražská Dukla. Po sedmibrankovém přídělu v uplynulém kole, ve kterém Karlovaračky nestačily pod Ještědem na lídra tabulky z Liberce, je tak čeká další fotbalová prověrka.

Druhý hostí lídra

Karl. kraj – Liga dorostu U19 pokračuje dalším kolem a hlavní pozornost míří do Ústí nad Labem, kde se  v sobotu od 10 hodin představí vedoucí tým tabulky Baník Sokolov. Druhý zástupce kraje, karlovarští Buldoci, hraje doma ve stejný den i čas, když bude hostit na stadionu v Drahovicích tým Rokycan.

O body budou hrát Kolín a Svitavy

Karl. kraj – Fotbaloví dorostenci U17 a U16 karlovarských Buldoků hostí v sobotu v Drahovicích celek Svitav. Stejně staré týmy Baníku Sokolov se představí v sobotu na hřišti Kolína.

Sedlecká rezerva bude bojovat o šest bodů

Karlovarsko – O víkendu rozjede své dvacáté kolo okresní III. třída, a bude se na co těšit. Vedoucí Děpoltovice zamíří do Lokte, kde jim bude soupeřem Slavie Junior, které se však v jarní části soutěže příliš nedaří. Druhá bochovská rezerva bude hostit na svém pažitu poslední celek tabulky, a  to Pilu B. Právě Piláci obrali v posledních kolech o důležité body nejednoho favorita, čímž se tak opět mohou postarat o překvapení kola. Třetí Potůčky se představí na malém plácku v Počernech, kde budou chtít prodloužit svou úspěšnou sérii. Malé derby je nachystáno na půdě Štědré, kde se představí výběr z Verušiček. Hodně napilno budou mít horalé z Perninku, kterým bude soupeřem hroznětínská rezerva. Do Hájku se vypraví družina ze Stanovic a Sedlec B si to rozdá v souboji tabulkových sousedů na svém stadionu s týmem Dvorů. V tomto duelu navíc půjde o pověstných šest bodů, což slibuje řádnou podívanou.

III. třída, 20. kolo: Počerny – Potůčky (sobota, 15.00), Sedlec B – Dvory, Štědrá – Verušičky, Pernink – Hroznětín B, Hájek – Stanovice, Slavie Junior – Děpoltovice (vše sobota, 17.00), Bochov B – Pila B (neděle, 15.00).

Lokádu B čeká Krásné Údolí

Karlovarsko – V dalším pokračování okresní fotbalové IV. třídy zamíří vedoucí tým z Růžového Vrchu do Krásného Údolí, kde poměří fotbalový um s tamní jedenáctkou. Zajímavý souboj je nachystán v Drahovicích, kde se proti sobě postaví karlovarská STAR a žlutické béčko. Napilno budou mít i Olšová Vrata, která zamíří do jen pár kilometrů vzdálené Kolové.

IV. třída, 14. kolo: STAR Karlovy Vary – Žlutice B (sobota, 17.00, Drahovice), Kolová B – Olšová Vrata (neděle, 15.00), Krásné Údolí – Lokomotiva Karlovy Vary B (neděle, 15.00).