Bude znám podzimní půlmistr okresní soutěže. Prozatím má k jeho zisku nejblíže pilský Baník. Ano, přesně tak, vedoucí tým tabulky. Tomu se postaví do cesty na jeho hřišti v podzimním loučení výběr Vojkovic. Oba týmy od sebe dělí v tabulce deset bodů, což dává Pilákům punc favorita. A je k tomu řádný důvod. Pila totiž na svém hřišti jako jediná v soutěži neokusila hořkost porážky, takže Vojkovičáky nečeká na pilském pažitu žádná lehká práce.
Navíc si Pila může navýšit svůj bodový náskok, který před závěrečným kolem dělá jeden bod před jejími pronásledovateli.

A není divu. Sedlec, kterému patří druhá pozice, přivítá na svém hřišti nevyzpytatelnou rezervu karlovarského 1.FC, která se netají postupovými ambicemi. V tabulce Varáci ztrácejí na Sedlec tři body, takže fanouškům bude servírovaná opravdu fotbalová lahůdka, navíc když 1.FC vyhrálo pět posledních utkání v řadě za sebou, což přidá duelu, ve kterém bude v sázce zisk podzimního vicemistra, na atraktivitě. Promluvit bude chtít do podzimního konečného pořadí i nejdecká rezerva, které patří čtvrtá příčka s tříbodovou ztrátou na druhé místo a čtyřbodovou na první.

To však nejdříve bude muset zvládnout náročnou šichtu na kolovském letišti, kde ji z fyzické průpravy vyzkouší tamní Ajax, který by se rád loučil se svými fanoušky vítězstvím. Navíc by právě Nejdečany v případě výhry v tabulce o jeden bod přeskočil. Domácí derniéru mají před sebou Dalovice, které ztrácejí v závěru podzimu na fotbalovém lesku. Ten budou chtít nabrat alespoň na chvilku v souboji s Božičany, které taktéž nezažívají příliš povedenou první část soutěže.

O hodně důležité body půjde na žalmanovském pažitu, kde se postaví Stružná chyšskému béčku. Záležet však bude na tom, v jakém složení domácí výběr pod taktovkou kouče Jana Dotzauera nastoupí, jelikož mu dělají vrásky na čele především karetní hříšníci. Navíc hosté budou moci využít služeb některých hráčů ze širšího kádru A-týmu, což může být rozhodujícím faktorem utkání.

O šest bodů bude v závěrečném vystoupení bojovat před svými fanoušky tým Děpoltovic, který bude hostit bečovský Slavoj. Děpoltkám se v závěru vůbec nedaří, zatímco Bečov pomalu, ale jistě dohání bodové manko, když se vždy může spolehnout na gólový apetit svého útočníka Tomáše Borka.
Důstojně se rozloučit s příliš nepovedenou první částí bude chtít poslední Kyselka. Ta se o víkendu představí pod březovskou přehradou, kde se jí postaví do cesty tamní Jiskra. Ta značně profituje z gólových služeb útočníka Zdeňka Mudra, a pokud ho tým z Poohří eliminuje, mohl by pomýšlet na senzační bodový zisk.

Okresní přebor, 12. kolo: Dalovice – Božičany (sobota, 10.30), Kolová – Nejdek B (sobota, 14.00), Březová – Kyselka (sobota, 14.00), Děpoltovice – Bečov (sobota, 14.00), Stružná – Chyše B (sobota, 14.00, Žalmanov), Pila – Vojkovice (sobota, 14.00), Sedlec – 1.FC Karloyv Vary B (sobota, 14.00).