Už je to uděláno, už je to hotovo. O víkendu za sebou v rámci třináctého kola definitivně zatáhl podzimní oponu okresní přebor. Potvrdilo se, že ona pověstná třináctka byla pro většinu favoritů doslova pohřebištěm. Ti totiž padali jako hrušky. Jeden fotbalový kolaps totiž střídal druhý, a tak se zrodilo několik velkých překvapení. Co bylo platné Bečovu, který plnil roli favorita na půdě Božičan, že vyhrál první poločas, když po obrátce stran jen smutně přihlížel střeleckému koncertu v podání Božičan, který úspěšně režíroval dirigent Martin Kabele, jenž měl prsty v polovině branek svého týmu.

Nakonec si totiž Bečov odvezl nejen překvapivou porážku, ale také čtyři inkasované branky. Dlouho vyhlíželi svého soupeře z chyšského podzámčí fotbalisté z Dalovic, nakonec se přece jen dočkali, když Chyšáci dorazili v rámci ´čekačky´, jenže pouze v deseti hráčích. I přesto úvod duelu patřil právě oslabenému týmu, který však své šance brankově nezúročil a po zásluze fasoval. Celkem pětkrát se radovali hráči z Dalovic ze vstřelené branky, a to i přesto, že ve druhém poločase nastoupila Chyše B v plné zbroji, když dorazil jedenáctý hráč v podobě ostříleného kanonýra Jana Burdy. Ten sice jednou skóroval, ale na body to nestačilo. Překvapivý fotbalový kolaps zažila pod březovskou přehradou v souboji s tamní Jiskrou nejdecká rezerva. Ta totiž vyhořela jako papír, když za pozicí favorita zaostala míle daleko a na svůj účet si připsala druhou podzimní porážku.

Na body se tentokrát pořádně nadřela i Stará Role, která urvala hodně cennou výhru v Abertamech, a to mohli být Staroroláci rádi, že horalé pohrdli pokutovým kopem v závěru zápasu, jinak by brali s odřenýma ušima pouze bod. Oči jen pro pláč zbyly fotbalistům Kolové, kteří neuspěli překvapivě v souboji s fotbalově tápající Kyselkou. Ta tak po dlouhé době zlomila kolovské prokletí a po zásluze brala důležitou výhru. V souboji o černého Petra využila toužimská rezerva všechny možnosti, když posílila svůj tým o některé hráče krajského A-týmu, a na hřišti to bylo v utkání s Novými Hamry hned znát. Nakonec z toho byla osmibranková výhra, když hned dva hráči si v dresu Toužimi připsali na svůj účet hattrick, a to Milan Rác a Jakub Šmoranc.

To nejlepší nakonec. V utkání tabulkových sousedů hostila na svém hřišti Pila výběr Stružné. V pozici favorita nastupovala k tomuto utkání Pila, která na svém hřišti body jen tak nerozdává. Navíc v 9. minutě se poroučel ze hřiště struženský kapitán Milan ´Štochl´ Mitterpach, který nenašel pochopení u rozhodčího za svůj volejbalový blok (pozn. red. – za ten by se nemuseli stydět ani ligoví volejbalisté), a musel tak předčasně pod sprchy. V tu chvíli si každý myslel, že se pilský střelecký mlýn rozjede do vyšších obrátek, jenže se stal pravý opak. Branky stříleli pouze hosté, když od 21. do 33. minuty se třikrát radovali ze vstřelené branky. Jednu z nich si připsal na svůj účet mladíček ve struženském trikotu Jonáš Šabata, pro kterého to byla premiérová trefa za celek Stružné. I po změně stran pokračovali hoši ze Stružné v srdíčkovém fotbalovém podání, z čehož vytěžili ještě jednu branku. Pila se branky přece jen také dočkala, když v závěru utkání proměnil pokutový kop brankář Helmut Lattisch. 

Podzimním mistrem rezerva Staré Role

Po třinácti kolech stanula na nejvyšší pozici okresní tabulky rezerva Staré Role, která vyválčila celkem dvaatřicet bodů, tím si vysloužila mistrovský titul podzimní části. Druhé místo brala taktéž rezerva, ale ta nejdecká, která si na svůj účet připsala bodů sedmadvacet, a když vezmeme v potaz, že Nejdek mívá podstatně lepší jarní část, mají se fanoušci opravdu na co těšit. Na bronzovém stupínku nakonec přezimuje Stružná, která zvládla na konci soutěže náročný duel v Pile a díky zaváhání svých rivalů po zásluze přezimuje s čtyřiadvacetibodovým ziskem na třetí pozici. Čtvrtá příčka patří týmu Pily, který ztrácel body především kvůli nerozhodným výsledkům, celkem jich má na svém kontě pět, i přesto má na účtě velmi dobrých třiadvacet bodů. Stejný bodový zisk zdobí i účet březovské Jiskry, o bod méně, teda dvaadvacet bodů, nasbíral šestý Bečov a sedmé Božičany. Po prohře s Kyselkou se propadla ve vyrovnané tabulce s jedenadvaceti body Kolová až na osmou pozici. Pak už je na pořadu bodová propast, jelikož Chyše B, která okupuje devátou pozici, má na svém účtě třináct bodů. Stejný počet bodů mají i desáté Abertamy. Na jedenáctou pozici se po výhře v závěrečném kole vyhoupla Toužim B, která nasbírala jedenáct bodů. Dvanáctá příčka patří za deset bodů Kyselce a předposlední, třináctá příčka Dalovicím, které taktéž mají na svém kontě deset bodů. Černého Petra tedy vyfasovaly Nové Hamry, které s osmibodovým ziskem uzavírají okresní tabulku.

Výsledky, 13. kolo:
Dalovice – Chyše B 5:2 (3:1). Branky: Stolín Miloslav 2, Hrbek Bohumil, Štecher Stanislav, Brabec Miroslav – Burda Jan, Varga Josef. ŽK: 0:2.
Abertamy – St. Role B 2:3 (0:0). Branky: Grim Tomáš 2 – Holub Miroslav, Brett Daniel, Zoka Tomáš.
Božičany – Bečov 4:1 (0:1). Branky: Kabele Martin 2, Rubáš Jan, Ernst Pavel – vlastní. ŽK: 6:4. ČK: 0:1.
Pila – Stružná 1:4 (0:3). Branky: Lattisch Helmut (PK) – Janáček Petr 2, Rehák Petr, Šabata Jonáš. ČK: 0:1.
Kolová – Kyselka 2:3 (1:3). Branky: Nedbal Roman 2 – Vandák František, Hlaváč Josef, Labík Jiří. ŽK: 2:2.
Březová – Nejdek B 3:1 (2:1). Branky: Hvizd Jan 2, Štěpán David – Němec Lukáš. ŽK: 2:1. ČK: 0:1.
Toužim B – N. Hamry 8:2 (5:2). Branky: Rác Milan 3, Šmoranc Josef 3, Brožíček Petr, Drabík David – Rudolský Michal 2. ŽK: 2:2.