Nejvyšší výhra šestnáctého kola, které bylo zároveň úvodním, druhé poloviny soutěže, se zrodila na umělé trávě v Rotavě, kde se představilo v azylu nejdecké béčko, které hostilo v derby Děpoltovice. Rozhodnuto o výsledku bylo již v prvním poločase, kdy Nejdečané zatížili konto soupeře čtyřmi přesnými zásahy, které měl všechny na svědomí Jan Jílek. Po obrátce stran přidala nejdecká rezerva další dvě branky a na své konto si tak připsala teprve čtvrtou výhru v soutěži.

První jarní výhru si připsaly na konto Dalovice (v zeleném), které v domácím prostředí přestřílely Božičany (ve žlutém) v poměru 3:2.

V souboji Verušiček a Perninku padaly góly až v závěrečné desetiminutovce, když domácí dostal do vedení Václav Černý, za hosty pak obstaral vyrovnávací branku Daniel Klimm. Zajímavý zápas, ale bez branek, byl k vidění na hřišti v Dalovicích, kde má fotbalový azyl sedlecký KNSP, který přivítal březovskou Jiskru, se kterou se nakonec po bezbrankové remíze rozešel smírem, když během zápasu dokázal zahodit několik gólových tutovek, a sám se tak připravil o první jarní vítězství.

Nepovedený vstup do jarní části mají za sebou horalé z Nových Hamrů, kteří se představili na umělce v Drahovicích, kde se utkali s Kolovou. Kolováci neponechali nic náhodě, a během úvodních jedenácti minut vlétli na soupeře z hor a nastříleli Hamerákům tři branky, a když ještě musel ve 12. minutě předčasně pod sprchy novohamerský Zdeněk Krajňák senior, nebylo o vítězi zápasu žádných pochyb. Po změně stran přidala Kolová ještě čtvrtou branku a zápas dovedla do tříbodového zisku.

Velmi dobře vstoupily do utkání s Dalovicemi Božičany, které poslal do vedení Hůlka, poté ale Dalovičáci gólově zabrali a a třemi zásahy otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch. Po změně stran sice v závěru Božičanům vykřesal naději kontaktní brankou Nitsch, ale domácí si již první jarní výhru pohlídali.

Zbylá utkání Pila – Bečov a Toužim B – Vojkovice byla pro nezpůsobilý terén odložena.

Okresní přebor, 16. kolo
Kolová – N.Hamry 4:0 (3:0). Branky: 2. Zuzkovič Tomáš, 10. Trapl Martin, 11. Šebeš František, 63. Gábner Jakub (PK).

Verušičky – Pernink 1:1 (0:0). Branky: 83. Černý Václav – 85. Klimm Daniel.

Nejdek B – Děpoltovice 6:2 (4:1). Branky: 13. Jílek Jan, 17. Jílek Jan (PK), 20. Jílek Jan, 30. Jílek Jan, 47. Valvoda Jakub, 49. Kurtin Jakub – 4. Košťál Tomáš, 78. Hertl Daniel.

První jarní výhru si připsaly na konto Dalovice (v zeleném), které v domácím prostředí přestřílely Božičany (ve žlutém v poměru 3:2.

Dalovice – Božičany 3:2 (3:1). Branky: 28. Berky Jakub, 39. Tůma Lukáš, 44. Berky Jakub – 13. Hůlka Marek, 77. Nitsch Vladimír.

Další výsledek: Sedlec – Březová 0:0.

Pila – Bečov a Toužim B – Vojkovice (odloženo).