Otázkou stále zůstává, kdo jako první dorazí do zastávky pod názvem I. B třída, jelikož o prvním sestupujícím týmu už je rozhodnuto, jsou jím Nové Hamry. Nejdecký fotbalový expres, který kočíruje v pozici průvodčího trenér Manfréd Till, se tentokrát zastavil na kolovském letišti. Tamní Ajax, který zažívá hodně pekelnou jarní část, nakonec musel skousnout prohru o tři branky, když v ní měl prsty právě Till, který musel kvůli velké marodce svého týmu nazout střelecké kopačky. A vybral velmi dobré střelky, když se jednou zapsal do listiny kanonýrů, a tím napomohl Nejdku k sedmnácté výhře v soutěži a jako bonus řádně pootevřel postupovou bránu.

„Této výhry si hodně ceníme, jelikož jsme dorazili k utkání ve slátané sestavě a dlouho to vypadalo na dělbu bodů. Prakticky jsme o naší výhře rozhodli až v závěrečné desetiminutovce, kdy jsme vstřelili tři branky. Pro nás to bylo hodně náročné utkání, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli a přiblížili se tak postupu," oddychl si v hlase nejdecký kapitán Roman Rejcha.

Největší konkurent v boji o první příčku tabulky v podání Staré Role B totiž překvapivě vyhořel v chyšském podzámčí, kde obdržel nepopulárního bůra, když hlavním strůjcem výhry Chyšáků byl kanonýr Jaroslav Lábr, který nasázel soupeři tři góly. Rezerva Staré Role tak nechtěně dvakrát nadělovala radost, tu první dala Nejdku, který se po její prohře přiblížil vysněnému postupu, tu druhou Chyši B, která se pro změnu přiblížila k udržení v soutěži.
O tom, že každá série jednou končí, se přesvědčili hráči Božičan.

Ti totiž v domácím prostředí drželi neporazitelnost jedenáct kol, až dvanáctý pokus byl neúspěšný, a to v nejméně vhodnou dobu, když šlo o třetí příčku v tabulce. Postarali se o to svěřenci trenéra Jana Dotzauera, kteří vyplenili božičanský pažit až dvěma góly po změně stran. Rozhodující trefu, která znamenala tříbodový transport do Stružné, vstřelil, dá se říci, že již tradičně, nejlepší kanonýr přeboru Petr Janáček, který tři minutky před koncem duelu proměnil pokutový kop, a tím dodal svému týmu bronzového lesku.

„V prvním poločase měli navrch domácí, ale žádnou velkou šanci si nevypracovali, i když se brankově radovali, dalo by se říci, že z ničeho jsme zbytečně inkasovali. Naopak my měli jednu velkou šanci, ale Honza Hlavatý ji gólově nezúročil. Po změně stran jsme soupeře zatlačili a po zásluze vyrovnali. Několik minutek před koncem jsme nakonec rozhodli o našem vítězství," lebedil si struženský dvorní kanonýr Petr Janáček, který si připsal na svůj účet v tabulce střelců již sedmadvacátý zářez.

Jedenáctou výhru braly doma Dalovice, tým, který v jarní části patří mezi nejlepší týmy, totiž nedal žádnou šanci toužimské rezervě, která se tak i nadále utápí v sestupovém pásmu. Po bezbrankovém prvním poločase nakonec Dalovice nasázely soupeři tři rozhodující trefy. Povinnou výhru urvala pod březovskou přehradou tamní Jiskra, která přivítala poslední tým tabulky z Nových Hamrů. Ač se horalé snažili, co jim síly stačily, na body to nestačilo, když si do hor odvezli nepopulárního bůra. V trikotu Březováků se o to zasloužil autor hattricku Ladislav Jíra.

Velký krok k definitivní záchraně udělal tým Kyselky, který se představil na půdě pilského Baníku, jenž plnil roli favorita. Ale prognózy zůstaly tytam.
Kyselka po bojovném týmovém výkonu nakonec urvala cenné tři body, když se v dresu vítěze dvakrát střelecky zaskvěl Josef Hlaváč junior. Navíc v brance týmu z Poohří musel tentokrát zaskočit mezi třiy tče vedoucí Ladislav Kába, který svým famozním výkonem napomohl ke třem bodům. „Bylo to pro nás hodně cenné vítězství. Odehráli jsme parádní utkání, ve kterém rozhodl o naší výhře týmový duch," poukazoval po utkání Josef Hlaváč junior.

Divoká přestřelka. Kdo zavítal o víkendu do Abertam, určitě nelitoval. V duelu s Bečovem tam totiž padlo dvanáct branek. V utkání, ve kterém předčili střelci obou týmů obranné řady, se nakonec radoval z výhry Bečov, který nasázel soupeři z hor sedm gólů, když se čtyřikrát zapsal do střelecké listiny Sylë Knushi. Abertamy tak po porážce stále okupují předposlední příčku. Naopak Bečov se vyšvihl na čtvrtou pozici.

Výsledky, 24. kolo:
Dalovice – Toužim B 3:1 (0:0). Branky: Schreiber Jan, Stolín Tomáš, Mykhaylyuk Vitaliy – Šmoranc Josef.

Březová – N. Hamry 5:0 (2:0). Branky: Jíra Ladislav 3, Tošnar Jiří, Hvizd Jan.

Kolová – Nejdek B 1:4 (1:1). Branky: Nekoranec Lubomír – Jílek Karel, Till Manfréd, Šlapa Petr, Franc Stanislav.

Pila – Kyselka 2:3 (1:2). Branky: Vavřina Robert starší (PK), Vavřina Robert mladší – Hlaváč Josef 2, Homolka Dominik.

Božičany – Stružná 1:2 (1:0). Branky: Petr Marcel – Janáček Petr (PK), Synek Martin.

Abertamy – Bečov 5:7 (2:3). Branky: Michálek Miroslav 2, Antal Roman 2, vlastní – Knushi Sylë 4, Mollaev Shamil 2, Makarenko Konstantin.

Chyše B – St. Role B 5:2 (2:1). Branky: Lábr Jaroslav 3, Burda Jan, Pašek Martin – Hlavatý Ladislav, Říha Roman.