až na pár výjimek povedlo, takže jsme určitě byli spokojeni. Navíc se nám dařilo především v domácích zápasech, což bylo rozhodující," pochvaloval si Roman Rejcha. Zimní přípravu načali Nejdečani v závěru ledna.

„Ta proběhla v rámci možností. Docházka nebyla taková, jaká by měla být, když ji odtrénovali stejní hráči. Zvláště mladším hráčům chybí odpovědnost, nad kterou by se měli zamyslet. Jinak jsme odehráli několik přípravných duelů převážně s týmy hrajícími krajské soutěže, takže v tomhle panovala spokojenost," poukazuje Rejcha.

Do týmu se zapojil brankář Jan ´Billy´ Bílek, který se vrátil z Německa. Naopak směrem Nové Sedlo se vydal Tomáš Jílek. „Billy by nám měl pomoci vyztužit obrannou činnost. Škoda pak odchodu Tomáš Jílka, který nám v podzimní části hodně na hřišti pomohl. Když nedostával šanci v našem krajském A-týmu, tak šel pomoci nám, kde patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Teď využil nabídku Nového Sedla, kde se usadil v základní sestavě, střílí góly a rozdává fotbalovou radost," zklamaně podotkl  k hráčské ztrátě Rejcha.

Samotný rozjezd jarní části měl jeho tým pod vedením trenérského dua Manfréd Till, Michal Halapej parádní. V rámci derby horalů totiž ve fotbalovém azylu na rotavské umělce bral výhru nad Novými Hamry 5:1.

„Byla to jednoznačná záležitost, i když Hamry v prvním poločase hodně kousaly, především útočník Rudolský. Po jeho odchodu jakoby soupeř na hřišti neexistoval," ohlédl se za úspěšným vstupem mimo jiné věrný fanoušek pražské Bohemky.

I ve druhém duelu byli nuceni hráči Nejdku odehrát utkání na rotavské umělce, kde přivítali Dalovice, které nakonec pokořili 2:1.

„Dalovice nás hodně překvapily, když během přestávky daly dohromady opravdu velmi dobrý tým. Pro nás to bylo hodně těžké utkání, ve kterém jsme bodovali naplno, a tím navázali na úspěšný vstup," pochvaloval si kapitán. Třetí výhru brala nejdecká rezerva pod radošovským mostem, kde porazila tamní Kyselku 5:1.

„My dorazili do Radošova bez několika zraněných hráčů ve slátané sestavě, navíc byl hodně těžký terén. První půle byla vyrovnaná, ve druhé jsme proměňovali naše šance, a to rozhodlo," míní Rejcha. Pak ale přišlo vystřízlivění v podobě domácí porážky se Stružnou 3:5.

„Nezachytili jsme začátek utkání, kdy jsme neplnili taktické pokyny našich trenérů a inkasovali rychlé tři branky. Po změně stran se sice hrálo jen na jednu branku, ale vyhrát jsme si nezasloužili," zlobil se Rejcha. Na vítěznou vlnu se navrátil jeho tým v Bečově, kde bral vítězství 3:2.

„Opět jsme dorazili k utkání ve slátané sestavě, i přesto jsme byli fotbalovějším týmem. V některých pasážích byl duel zbytečně vyhrocen, ale nakonec jsme zaslouženou výhru nepustili a brali důležité tři body," bilancoval Rejcha.

Další výhra, a o to víc důležitá, přišla před nejdeckým publikem, kde Nejdek v přímém souboji o fotbalový trůn obral o všechny body po výsledku 1:0 rezervu Staré Role.

„Pravidelně se odehrálo velmi kvalitní utkání z obou stran, když oba týmy hrály fotbal a ne kopanou. Škoda jen naší mizerné koncovky, jelikož jsme si mohli připsat vyšší výhru, když jsme soupeře nepustili do žádné vážnější šance.Tu nám nakonec zařídil bratranec Honza Rejcha, povoláním kominík, když nám přinesl kominické štěstí," dodal s úsměvem Rejcha.

Teď čeká jeho tým výlet do chyšského podzámčí. „Nečeká nás nic jednoduchého, jelikož Chyše potřebuje body jako sůl, ale my v naší pozici nemůžeme brát nic jiného než vítězství," vzkazuje soupeři do Chyše Rejcha. A co se týče postupového cíle? „Neřešíme to, soustředíme se na zápasy před námi," dodal kapitán Nejdku.