Na špici se i nadále drží pilský Baník, který uspěl v domácí jarní premiéře, ve které čtyřmi góly pokořil Děpoltovice. Na úvodní výhru budou chtít Piláci navázat i na hřišti chyšské rezervy, kde budou plnit roli favorita, ale pozor, Chyše B v zahajovacím souboji řádně potrápila Božičany. Právě svěřenci božičanského kouče Petra Lutzbauera ukořistili v Chyši velmi důležité body, které je poslaly na průběžnou devátou příčku.

O víkendu čeká Božičaňáky domácí jarní premiéra, která bude patřit do kategorie náročných, dorazí totiž Nejdek B, který na úvod jarní části doma nakonec udolal Dalovice, a dál tak žhaví naděje na eventuální postup. I v tomto souboji budou tvrdit roli favorita hráči z Krušných hor. Naopak Dalovice se pokusí urvat premiérové body ve druhé polovině soutěže, když v prvním vystoupení vyšly bodově naprázdno, ale také to nebude vůbec lehké.

V sobotním dopoledni se totiž představí na dalovickém pažitu rezerva karlovarského 1.FC, která má postupové ambice, což potvrdila hned v prvním utkání, ve kterém dvanácti kousky smázla celek Stružné. Hráči pod taktovkou dalovického trenéra Petra Richtáře se tak mají na co těšit. Napravit reputaci po výprasku si budou chtít hráči Stružné, kterým budou soupeřem na žalmanovském pažitu kamarádi z Kyselky.

Pro oba týmy budou ve hře hodně cenné body, takže se dá očekávat pořádná fotbalová bitva. Více by se hodily tři body za výhru týmu Kyselky, který se i nadále krčí na posledním místě s dvoubodovým ziskem. Domácí premiéru před sebou mají fotbalisté kolovského Ajaxu, kteří urvali těsnou výhru v Kyselce a posunuli se tak na třetí místo v tabulce, což je před duelem s Bečovem hodně zavazuje.

Kolovský trenér Milan Pokrupa tak opět může využít služeb ostřílených harcovníků Standy Štípka či Radka Štěpána a proti Bečovákům se jejich zkušenosti budou na hřišti hodit dvojnásob, jelikož Bečov v prvním jarním kole řádně potrápil favorizovaný Sedlec, se kterým nakonec remizoval.
Naopak proměnit domácí premiéru v jarní části ve vítězství bude chtít Sedlec, kterému však budou sekundovat Vojkovice, které v úvodním kole dosáhly na čtyřbrankovou výhru nad Březovou.

Sedlec pak může řádně profitovat z terénu, který není pro většinu týmů z okresního přeboru ideální. Duel poražených týmů bude k vidění na stadionu pod březovskou přehradou, kde se proti sobě postaví Březová a Děpoltovice. Oba týmy v zahajovacím kole prohrály, takže se budou chtít bodově zahojit, což přinese do duelu potřebný fotbalový náboj.

Fotbalové tipy očima Jakuba Vágnera

Hodně napilno měli v úvodním kole jarní části okresního přeboru hráči kolovského Ajaxu, kteří se představili na hřišti pod radošovským mostem, kde se střetli s Kyselkou. Tam dvakrát prohrávali, ale nakonec se Kolováci radovali z důležité výhry 3:2. „Pro nás to bylo hodně náročné utkání, šlo vidět, že bylo první v jarní části soutěže, a proto jsme rádi, že jsme ho zvládli vítězně," oddychl si v hlase kolovský kapitán Jakub Gábner, který povede své spoluhráče i v domácí premiéře v souboji s Bečovem. „Bude to boj, ale doma musíme vyhrávat a nic než výhru nebereme," vzkazuje na dálku do Bečova Gábner. Kolovský kápo nám připojil i své fotbalové tipy na víkendové kolo okresního přeboru.

Víkendový program:
Božičany – Nejdek B (na podzim 2:3, sobota, 10.30). „Božičany budou chtít potvrdit v domácím prostředí výhru z Chyše a Nejdek B nebude mít na to jim to překazit, dám 4:0."

Dalovice – 1.FC Karlovy Vary B (na podzim 2:4, sobota, 10.30). „Karlovarská rezerva během zimní přestávky velmi dobře posílila, a to nemyslím výpomoc z A-týmu, Varáci tak uspějí i v Dalovicích, kde vyhrají 3:1."

Stružná – Kyselka (na podzim 4:0, sobota, 16.30, Žalmanov). „Stružná se v domácím prostředí oklepe z nakládačky z úvodního kola a na žalmanovském pažitu dosáhne na výhru 3:1."

Chyše B – Pila (na podzim 2:5, sobota, 16.30). „Pila disponuje kvalitním kádrem v čele s nejlepším brankářem v okrese, a proto věřím, že udrží nejen čisté konto, ale vyhraje celý duel 3:0."

Kolová – Bečov (na podzim 5:2, sobota, 16.30). „My doma nesmíme a nechceme prohrávat, ale víme, že to bude boj, ale věřím v sílu našeho týmu, takže výhra 4:0."

Sedlec – Vojkovice (na podzim 2:7, sobota, 16.30). „Po úporném výkonu na úporném hřišti nakonec budou slavit vítězství 2:1 borci v dresu Sedlece."

Březová – Děpoltovice (na podzim 1:3, sobota, 16.30). „Březová má kvalitnější kádr, což potvrdí výhrou 3:1."