Té se postaví do cesty pro změnu nejdecká rezerva, která okupuje druhé místo a dělá si zálusk i na fotbalový trůn. V případě výhry by totiž Staroroláky bodově dotáhla, a díky lepšímu skóre by se vyšplhala až na vrchol. Zajímavé také bude možné posílení B-týmů, jelikož oba krajské A-týmy si to rozdají pro změnu v sobotu v rámci krajského přeboru, takže fotbalový fanoušek se má opravdu na co těšit.

Ve starorolském dresu se totiž opět může představit starorolský útočník Roman Voborský, který je třetím nejlepším střelcem okresního přeboru, a to chodí jen občas vypomáhat B-týmu. na druhé straně může rozšířit svou gólovou sbírku záložník Petr Šlapa. A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Oba týmy určitě využijí posílení svých rezervních jedenáctek z krajských výběrů, což přidá na kvalitě. Pokud se chce fotbalový fanoušek řádně pokochat zajímavým soubojem, měl by v nedělním odpoledni, kdy se utkání odehraje.

Další utkání, které se ponese v rytmu derby, se odehraje na Kolové, kde se představí Pila. A opět se fotbalový fanoušek má na co těšit. Důvod? Prostý. Oba týmy od sebe dělí vzdušnou čarou jen pár kilometrů, v tabulce pak pouhé čtyři body. Navíc mezi hráči panuje již několik sezon velká rivalita, což vždy přináší do utkání pořádný náboj. Fotbalové horko bude i pod březovskou přehradou, kde přivítá tamní Jiskra výběr božičanského SK.

A opět prakticky půjde o sousedy v tabulce. Navíc Březováci jsou v jarní části jako na houpačce, zatímco Božičany se docela drží na bodové vlně. O šest bodů se bude hrát pod radošovským mostem, kde přivítá Kyselka, která má záchranářské starosti, čtvrtý tým tabulky Bečov. Pokud myslí tým z Poohří na záchranu v okresním přeboru, musí v domácím prostředí nutně bodovat. Záchranu má v plánu i toužimské béčko, jež přivítá Abertamy, které se prozatím pohybují na hranici sestupového pásma. Toužimáci budou moci využít krajské áčkaře v cestě za záchranou v soutěži a pro tým horalů to bude velmi náročná šichta.

Totéž se dá říci o i utkání Nových Hamrů a Chyše B. Oba týmy se netají cílem zachránit přebor i pro příští sezonu. menší výhodu však má Chyše, která může využít hráče z krajského A-týmu. Navíc oba týmy od sebe dělí v tabulce deset bodů, a pokud by Chyšáci uspěli, utekli by horalům na rozdíl třinácti bodů, což by je hodně přiblížilo záchraně.

Po podzimu byly Dalovice na padáka, ale v jarní části po omlazovací fotbalové kúře stoupají Dalovičáci v tabulce do klidného středu. Neberou žádný ohled na soupeře a už v jarní části obrali nejednoho favorita. Tentokrát se podívají do Žalmanova, kde se jim postaví do cesty aktuálně třetí celek tabulky Stružná, a opět se bude na co těšit.

Okresní přebor, 19. kolo: Kyselka – Bečov (na podzim 0:1, sobota, 15.00, Radošov), Stružná – Dalovice (na podzim 4:2, sobota, 15.00, Žalmanov), Březová – Božičany (na podzim 2:4, sobota, 17.00), Kolová – Pila (na podzim 1:1, sobota, 17.00), Nejdek B – Stará Role B (na podzim 2:3, neděle, 15.00), Nové Hamry – Chyše (na podzim 2:3, neděle, 16.00, Děpoltovice), Toužim B – Abertamy (na podzim 0:2, neděle, 17.00).