Oba týmy se velmi dobře znají, navíc je od sebe dělí necelé čtyři kilometry a cesta na stadiony trvá necelých sedm minut. Jako bonus pak půjde o souboj prvního a třetího celku tabulky. Sedlec totiž kraluje přeboru a Dalovice na něj ztrácí čtyři body. Navíc výběr sedleckého kouče Jiřího Ostena stále drží domácí neporazitelnost, což bude velká výzva pro dalovickou jedenáctku pod taktovkou stratéga Petra Richtáře. Na zaváhání Sedlece bude čekat Pila, která se drží na druhém místě, s tříbodovou ztrátou na první místo.

Pokud by totiž Sedlec na body nedosáhl, Piláci by se, pokud uspějí v souboji s poslední Kyselkou, o čemž není pochyb, bodově dotáhli. Ve prospěch Pily v duelu s týmem z Poohří hovoří i příznivá domácí bilance, když ve třech duelech, které před svými fanoušky odehrála, neztratila ani bod. Prakticky o šest bodů se bude bojovat na půdě kolovského Ajaxu.

Tam totiž dorazí celek Stružné. Oba týmy v předešlém kole musely skousnout porážku, a tak se určitě budou chtít bodově rehabilitovat. Duel týmů začínajících na písmeno B je nachystán na hřišti pod březovskou přehradou a proti sobě se postaví Březová a Božičany.

Božičaňáci určitě měli jinou představu o výsledcích a postavení v tabulce a právě na půdě Březové mohou odstartovat svůj fotbalový restart, ale ani Březováci nejsou žádní nazdárci, takže se dá očekávat souboj jako břitva.

O šest bodů půjde v souboji Děpoltovic a chyšské rezervy. Děpoltovičáci na svého soupeře ztrácí v tabulce dva body, což by na specifickém terénu, který v Děpoltkách mají, mohli zúročit ve dvanáctého hráče. Zajímavé měření fotbalových sil je nachystáno ve Vojkovicích, kam má namířeno nejdecké béčko. Půjde tedy o souboj dvou sestoupivších týmů, které v loňské sezoně hrály krajskou I. B třídu.

Prozatím jsou na tom lépe Nejdečané, ale Vojkovice obraly na svém pažitu již nejednoho favorita. Navíc v domácím prostředí ještě neokusily hořkost porážky, což je dobrá motivace pro skalp nejdeckého týmu.

Cenné body budou v sázce v Bečově, kde tamní Slavoj vyzve po fiasku v Nejdku v reparátovém duelu rezervu karlovarského 1.FC, která by mohla využít služeb některých hráčů ze širšího kádru divizního A-týmu, což by se mohlo ukázat jako rozhodující faktor tohoto zápasu.

Okresní přebor, 8. kolo: Pila – Kyselka (sobota, 16.00), Děpoltovice – Chyše B (sobota, 16.00), Březová – Božičany (sobota, 16.00), Kolová – Stružná (sobota, 16.00), Sedlec – Dalovice (sobota, 16.00), Vojkovice – Nejdek B (neděle, 14.00), Bečov – 1.FC Karlovy Vary B (neděle, 15.00).

Dohrávka: Dalovice padly, knock-out jim dal Hertl

Děpoltovice – V dohrávaném šestém kole okresního přeboru sedmdesátka fanoušků, která se za nevlídného počasí vtěsnala na stadion děpoltovické TJ, zhlédla zajímavou bitvu. Z té nakonec vyšly jako vítěz Děpoltovice, které nasázely favorizovaným Dalovicím pět branek.

Svěřenci dalovického kouče Petra Richtáře šli rychle do dvoubrankového vedení, když se během první desetiminutovky dvakrát střelecky prosadil záložník Milan Bubla, ale nakonec ani slibný náskok na bodový zisk nestačil. Nejdříve vrátil Děpoltovice zpět do hry po úspěšně zvládnutém pokutovém kopu Václav Belbl a gólové manko v závěru prvního dějství vymazal přesnou ranou Ondřej Čech.

Vstup do druhého poločasu vyšel domácímu celku, který poprvé poslal v utkání do vedení Daniel Hertl. Vedení Děpoltovic poté navýšil střídající Petr Švec a konečný knock-out udělil hostům v podobě své druhé branky děpoltovický Daniel Hertl.

Svěřenci děpoltovického trenéra Oldřicha Pospěcha si tak připsali na svém stadionu druhou podzimní výhru, zatímco pro Dalovice to byla první porážka na půdě soupeře v podzimní části okresního přeboru.

Děpoltovice – Dalovice 5:2
Branky: 17. Václav Belbl (PK), 38. Ondřej Čech, 47. a 87. Daniel Hertl, 86. Petr Švec – 7. a 9. Milan Bubla. Poločas: 2:2. Rozhodčí: David Grůza. ŽK: 0:2. Diváci: 70.
Děpoltovice: Skoupý – Kumičík, Koteš, Křehlík, Hertl – Janiss, Belbl, Čech, Košťál – Ruber (61. Švec), Kolitsch. Trenér: Oldřich Pospěch.
Dalovice: Karfiol – Balšan, Grňo, Hájek, Sochor – Mykhaylyuk, Hlůžek (63. Sahaj), Schreiber, Bubla – T. Stolín, Ondruš. Trenér: Petr Richtář.