Vedoucí tým tabulky z Pily se opět představí svým fanouškům, když po dvou výhrách v řadě za sebou bude hostit svěřence březovského kouče Františky Manduly, tedy březovskou Jiskru.

Piláci budou chtít určitě prodloužit svou vítěznou sérii, zatímco Březováci budou chtít premiérově bodovat v jarní části na hřišti soupeře.
Vyjít ze stínu proher budou chtít na svém Nou Campu hráči Děpoltovic, ti totiž dvakrát na jaře museli skousnout prohru, a bylo by příhodné získat již nějaký bod.

Nebudou však mít nijak lehkou úlohu, když se na jejich kolbišti představí Sedlec, který stále čeří čelo tabulky a do Děpoltek si pojede pro tříbodovou radost. Kvalitní fotbal je nachystán v Poohří, přesněji ve Vojkovicích, kde se tamní jedenáctce postaví do cesty Kolová. Kolováci se v tabulce vyhoupli na průběžnou třetí příčku, zatímco Vojkovice naposledy neuspěly a zůstaly na sedmé příčce.

Oba týmy navíc disponují kvalitním kádrem a značně profitují ze zkušeností svých ostřílených harcovníků, což může přinést fanouškům kvalitní podívanou. Hodně napilno bude mít v domácím prostředí Bečov, tomu se totiž postaví do cesty celek Stružné, který v jarní části ještě nenašel bodový dech, což by pro Bečováky mohla být velká motivace.

Ta však bude i na straně struženského výběru, který bude chtít zapomenout na nepovedená dvě kola, a to nejlépe vítězstvím. Náročný zápas před sebou mají hráči Kyselky, kteří se utkají pod radošovským mostem s Dalovicemi. Kyselka v uplynulém kole urvala na půdě Stružné cenné tři body, které bude chtít potvrdit doma právě v duelu s Dalovičáky, ale nebude to procházka růžovým sadem, jelikož Dalovice ještě nezískaly v jarní části ani bod, a tak si brousí zuby na tříbodový zisk právě v Poohří.

Naopak prodloužit vítěznou sérii bude chtít rezerva karlovarského 1.FC, ta ve druhé části soutěže dosáhla na dvě výhry a ráda by v domácím prostředí přidala i třetí.

To však bude muset zvládnout souboj s Božičany, které však několikrát obraly o body nejednoho favorita. Pořádná bitva bude nachystána na nejdeckém stadionu Limnici, tam bude k vidění derby rezervních týmů, když v něm své síly poměří Nejdek B a Chyše B. Roli favorita budou tvrdit horalé, zatímco tým z chyšského podzámčí může jen překvapit.

Till: Chceme si zlepšit náladu!

Nejdek – V jarní části má prozatím nejdecké béčko vyrovnanou bilanci, když jednou vyhrálo a jednou prohrálo. Naposledy nedosáhlo na body v Božičanech, kde padlo 0:1. „Byla to velká škoda, po celé utkání jsme byli lepším týmem, ale zradila nás koncovka. Vytvořili jsme si sice šance, ale bohužel je nedokázali přetavit v důležité góly. Vyhrál šťastnější tým, protože Božičany dvakrát vystřelily na bránu, jednou to bylo břevno, podruhé pak po rohu gól, pro nás to byla samozřejmě ztráta," zlobil se nejdecký trenér Manfréd Till.

A měl k tomu řádný důvod. Jeho týmu se totiž kvůli prohře vzdálila první příčka na sedm bodů. „Pořád se budeme prát, musíme koukat před sebe a jet zápas od zápasu. Můžeme už začít o víkendu v utkání s Chyší B, když bychom si chtěli v domácím prostředí napravit fotbalovou náladu a také reputaci," přeje si úspěch Till a posléze nám připojil své fotbalové tipy na víkendové kolo okresního přeboru.

Víkendový program:
Pila – Březová (na podzim 3:2, sobota, 16.30). „Piláci jedou na vítězné vlně, navíc doma jen tak body nerozdávají, tipnu si výhru Pily 3:1."

Děpoltovice – Sedlec (na podzim 1:6, sobota, 16.30). „Přál bych výhru Děpoltovicím, ale budou to mít hodně těžké, ale věřím, že aspoň bod urvou, takže si tipnu výsledek 2:2."

Vojkovice – Kolová (na podzim 2:2, neděle, 14.00). „Tak to bude oříšek, oba týmy disponují kvalitním kádrem, ale tentokrát se projeví větší zkušenost hráčů v dresu Kolové, kteří vyhrají 2:3."

Bečov – Stružná (na podzim 2:2, neděle, 15.00). „Stružná se hodně trápí ve druhé polovině soutěže a na body nedosáhne ani v Bečově, ten totiž v domácím prostředí moc body nerozdává, tedy se soupeři, které má v tabulce kolem sebe, takže se bude radovat z výhry 4:2."

Kyselka – Dalovice (na podzim 1:5, neděle, 15.00, Radošov). „Dalovice se v jarní části notně trápí, zatímco Kyselka rozjela naplno záchranářské práce. Tým z Poohří tak v domácím prostředí urve v souboji s Dalovicemi po nerozhodném výsledku 2:2 jeden bod."

1.FC K.Vary B – Božičany (na podzim 5:0, neděle, 15.00, Drahovice UMT). „Rezerva varského 1.FC má postupové ambice, což potvrdí na drahovické umělce vysokou výhrou 8:1."

Nejdek B – Chyše B (na podzim 2:1, neděle, 15.00). „Pokud pomýšlíme na horní patra v tabulce musíme v domácím prostředí bodovat naplno, navíc se chceme bodově i gólově rehabilitovat po prohře v Božičanech, věřím, že vyhrajeme 6:1."