I po podzimní části má Bacardi dobře našlápnuto ke čtvrtému bronzu. Po první části soutěže totiž patří týmu Bacardi třetí pozice se čtyřiadvaceti body.

„Tak před startem soutěže jsme se chtěli pohybovat v horních patrech tabulky, takže v tomhle ohledu jsme určitě spokojeni,“ načal své bilancování kapitán Bacardi Tomáš Zoka.

Jeho tým se v podzimní části radoval ve třinácti utkáních sedmkrát z vítězství, třikrát z nerozhodného výsledku a třikrát pak smutnil z prohry.

„Podle mého názoru byla podzimní část hodně dobrá, jelikož třináct týmů, až na Slavii Junior, bylo vyrovnaných, a každý tak mohl porazit každého,“ míní Zoka.

Bacardi však patřilo v první fázi okresního přeboru společně s nejdeckou rezervou k nejlépe střílejícím týmům. Třiapadesát vstřelených branek pak určitě mluví za vše. Naopak ve třinácti zápasech Bacardi inkasovalo osmadvacet branek.

„Osobně nejsem spokojen s naší hrou jak dopředu, tak i v obranných řadách. Sice jsme nastříleli nejvíce branek, ale taky jich na můj vkus hodně inkasovali. Je to dáno naším ofenzivním stylem, ale také nezodpovědnou obrannou hrou celého týmu. Bylo totiž hodně utkání, která jsme takto zbytečně prohráli,“ zlobil se Zoka.

Ani Bacardi se nevyhnula během podzimní části menší výsledková krize, když si na své konto připsalo některé překvapivé ztráty.

„Tak nejhůře se nám vedlo ve Vojkovicích, kde jsme měli šancí na dva zápasy, a přesto prohráli 1:3. Další jsme pak odehráli doma proti Novým Hamrům, které sice fotbalově neoslnily, ale do utkání daly srdíčko a nakonec vyhrály 5:4,“ podotkl k porážkám Zoka.

Bacardi také v některých duelech doplácelo na věkový průměr svého týmu. „Průměr našeho týmu je takový, jaký je, proto nedokážeme držet s některými týmy fotbalový krok po celé utkání a to nás taky někdy stálo nějaké body,“ poukazuje kapitán Bacardi.

Po podzimní části skončili v Bacardi Lukáš Válek a Marcel Harvánek, tedy dva hráči základní jedenáctky. „Tak pro nás je to určitě ztráta, oba se vrátili do Chyší a oba patřili k základním kamenům,“ litoval odchodu hráčů Zoka. Během zimní přípravy pak budou bacarďáci pilovat zejména koncovku.

„Oproti loňským sezonám tentokrát pokračujeme bez přestávky. Během přípravy se podíváme na pětidenní soustředění na Boží Dar a v rámci přípravy se zaměříme na ladění naší koncovky, která byla na podzim hodně žalostná,“ nechal nakouknout do obsahu přípravy Zoka.

V rámci zimních galejí chtějí v Bacardi odehrát minimálně pět přípravných utkání. „Máme co zlepšovat, proto chceme co nejvíce hrát. Musíme zlepšit jak koncovku, tak i obrannou hru, ve které jsme na podzim značně pokulhávali, což pro náš zkušený tým nebyla dobrá vizitka,“ upozorňoval Zoka.

V jarní části by tak rádi fotbalisté Bacardi zakončili sezonu na třetím místě. „Bylo by to hezké, pokud by se nám to podařilo i napočtvrté, ale určitě to bude hodně těžké jaro,“ uzavřel Tomáš Zoka.