Fanoušci se tak mají na co těšit. Zejména pak ti z Ostrova, kterým tamní FK, který vévodí krajské tabulce, slíbil návrat mezi divizní smetánku. Cesta to však bude náročná a dlouhá. „Cíl je jasný, chceme zpět do divize,“ jednohlasně zní z ostrovské kabiny. Fotbalovou štreku, která bude mít nádech divizní, odstartují Ostrováci v domácím prostředí, ve kterém přivítají předposlední celek tabulky Spartak Chodov.

„Máme před sebou dvě domácí utkání, ve kterých chceme naplno bodovat, a tím dobře vstoupit do jarní části,“ plánuje ostrovský trenér Ivan Filip. Dalo by se říci, že půjde o jednoznačnou záležitost, ale realita bývá vždy zcela jiná. „Náš cíl je vyhrát soutěž a uděláme pro to vše, takže se musíme vyvarovat bodových ztrát,“ dobře ví Filip. 

Ten bude mít k dispozici až na marody Matouška a Diviše kompletní kádr. „Pevně věřím, že jsme dobře připraveni. Zřejmě nastoupí vítězná sestava z generálky s Královským Poříčím, takže budeme v dostatečné síle. Navíc k dispozici již bude Pachta a na lavičce pak bude připraven i Kobera,“ podotkl ke kádru Filip.

Chodov tak má před sebou náročnou šichtu. „My nemáme co ztratit, můžeme pouze získat,“ míní před úvodním duelem jarní části chodovský trenér Jakub Smolka, který přišel během zimní přestávky zachránit pro Chodov nejvyšší krajskou soutěž mužů. Chodov naskočí na trnitou cestu za záchranou i s navrátilci. „Určitě budou příslibem a týmu pomohou,“ narážel Smolka na návrat Martinů Duška a Vachníka ze zahraničí či Bečváře z Vintířova. I přesto pod jeho taktovkou tým zamíří na horkou ostrovskou umělku v roli outsidera. „Může to pro nás být menší výhoda, kdy Ostrov musí stoprocentně bodovat, ale my tam nejedeme s poraženeckou náladou, spíše naopak, chceme ukázat, že do krajského přeboru patříme, ale samozřejmě se vše rozhodne na hřišti,“ přemítal závěrem Smolka.

Krajský přebor, 14. kolo: FC Cheb – Toužim (PÁ, 18.00, UMT), Františkovy Lázně – Lomnice (SO, 10.30, UMT), Lokomotiva Karlovy Vary – Královské Poříčí (SO, 14.30, UMT Drahovice), Citice – Nové Sedlo (SO, 15.00), FK Ostrov – Chodov (SO, 15.00, UMT), Stará Role – Hvězda Cheb (NE, 10.30, UMT Ostrov), Žlutice – Nejdek (odloženo).