Stoprocentní bilance. Fotbalisté Ostrova rázně vkročili do jarní části Fincentrum krajského přeboru. V cestě za záchranou totiž vyhráli obě domácí utkání. Po skalpu jedenáctky Citic si připsali Ostrováci na své konto i vítězství nad týmem nováčka z Bukovan, když ho pokořili v poměru 2:1.

Zejména pak druhé utkání hráče Ostrova pořádně bolelo. Samotný vstup měl do utkání lepší právě Ostrov, který si vytvořil několik brankových příležitostí. Navíc první dějství bylo prošpikováno častým nevýznamným pošťuchováním a nebývale hodně tvrdými zákroky až na samé hranici fair play.
„V prvním poločase jsme měli, stejně jako v utkání s Citicemi, velmi dobrý nástup. Během úvodních patnácti minut jsme si totiž vytvořili několik slibných šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Já sám jsem toho potom důkazem. Dvakrát jsem šel pomalu sám na branku Bukovan, jednou jsem to nesmyslně vystřelil místo toho, abych nahrál vedle lépe postavenému Kubešovi, a podruhé jsem zazmatkoval. Poté se hra vyrovnala a Bukovany nám hrozily nebezpečnými protiútoky. Z jednoho z nich pak skórovaly, ale nakonec nebyl gól uznán pro ofsajd,“ načal své bilancování ostrovský útočník Jakub Kryl.

Po změně stran si obě mužstva role vyměnila. Za fotbalový provázek tahali fotbalisté Bukovan, kteří se pak zaslouženě také ujali vedení. Jenže Ostrováci se rychle z inkasované branky oklepali a v závěru dvěma góly Jakubů, a to Duška a Kryla, nakonec otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch. K tomu si pak přišli fanoušci ještě ke čtyřem červeným kartám, kterými rozhodčí zchladil hlavy fotbalových kohoutů.

„Druhý poločas načaly velmi dobře Bukovany, jelikož my kazili nebývale moc přihrávek. Soupeř tak měl více ze hry a z toho vyústil i inkasovaný gól. Trochu to s námi zatřáslo, navíc červenou kartu uviděl náš Honza Liška, i přesto jsme se vyhecovali a po křídelní akci Koudelky, který mi dodal balon v luxusním balení a já ho následně předložil úspěšnému střelci Kubovi Duškovi, jsme vyrovnali. Vyrovnávací branka nás hodně zvedla. Poté mohl skórovat Jirka Kubeš, ale nepovedlo se,“ pokračoval v hodnocení Kryl. Závěr duelu totiž patřil jemu, když po rychlém protiútoku podruhé a naposled rozjásal po svém přesném zásahu ostrovské publikum. „Po brejkové situaci jsem objel i gólmana Bukovan a poprvé nás poslal do vedení. Tento výsledek jsme nakonec udrželi až do konce, i když v závěru to na hřišti hodně jiskřilo, o čemž svědčí i další tři červené karty,“ poukazoval ostrovský útočník.

Ostrov tak vytěžil z úvodních dvou kol jarní části maximum, to je šest bodů. „Pro nás byly tyto domácí zápasy hodně důležité. Je velmi dobré, že jsme je zvládli, snad se to odrazí i v dalších utkáních,“ přeje si Kryl.

Ve třetím jarním kole zamíří Ostrov na půdu exdivizního Hazlova, který vybojoval ve dvou utkáních pouze bod. „Hazlov teď nechal všechny body na půdě Citic, takže se určitě bude chtít na domácí půdě bodově rehabilitovat. Ale strach z něj určitě nemáme, i když nám budou chybět dva kluci ze základu, s tím se ale popereme,“ uzavřel Jakub Kryl.