Pro Tichotu to však není neznámé prostředí, v sezoně 2013/2014 hájil na sklonku své hráčské kariéry právě barvy Ostrova v krajském přeboru.

„Byl to pěkný rok a půl v krajském přeboru,“ vzpomíná na angažmá v Ostrově bývalý ligový fotbalista. Teď se navrátil na místo činu v roli hlavního trenéra, pomáhat v roli asistentů mu budou Michal Süttö a Jan Micanka.

Fotbalová legenda Karel Tichota
Vynikající kopací technika a také předvídavost, to byly trumfy fotbalové legendy

„S panem Bursíkem se známe dlouho, a když přišla nabídka, tak jsem neváhal, jelikož Ostrov disponuje kvalitním zázemím a také zapálenými lidmi, kteří fotbalu hodně obětují,“ řekl Tichota ke svému přesunu do Ostrova a pokračoval: „Jeden z důvodů byl, že v Ostrově zůstane alespoň devadesát procent hráčů z loňské sezony, což se povedlo, takže máme k dispozici velmi slušný kádr.“

Trenér Karel Tichota.
Tichota: Důležité jsou pro mě fungování kabiny a vztahy mezi hráči

„Škoda že se sestoupilo, ale věřím, že se za rok divize do Ostrova vrátí, protože tam patří,“ odkryl plány ostrovského klubu v krajském přeboru. Ostrováci načnou letní přípravu v pondělí 18. července. „Trénovat budeme třikrát v týdnu a jeden trénink pak budou mít hráči individuální. Co se týče přípravných zápasů, tak máme v plánu utkání vesměs s týmy hrajícími krajský přebor mužů Karlovarského kraje,“ podotkl Tichota k přípravě, kterou odstartuje ostrovská družina příští týden.