Až v posledním, pátém kole zimního turnaje, který po pět víkendů pořádal na své umělce FK Ostrov, se rozhodlo o vítězích turnaje kategorie A. Stali se jimi právě hráči pořádajícího FK Ostrov, když v závěrečném vystoupení dokázali pokořit tříbrankovým přídělem jedenáctku Nové Role, a tím se udrželi na první příčce. Druhá v pořadí Stará Role, která měla stejně bodů před závěrečným kolem jako Ostrov, sice nasázela šest branek horalům z Jáchymova, ale ani to jí nestačilo na posun na první příčku. Fotbalovou reputaci si pak napravili hráči Nejdku, když v pátém kole zostudili sedmi góly jedenáctku z Klášterce. Korunku pro nejlepšího střelce turnaje si vystřílel s šesti góly nejdecký šutér Tomáš Bachratý, který až v závěrečném kole rozhodl o svém celkovém vítězství, když si na své konto připsal čtyři úspěšné zásahy.

Výsledkový servis, 5. kolo:

Jáchymov – Stará Role 2:6 (0:4). Horalé na závěrečný zápas ostrovského turnaje určitě nebudou v dobrém vzpomínat. Již v prvním poločase totiž Stará Role rozhodla o svém hladkém vítězství, když soupeři z horské oblasti nasázela čtyři branky. Hattrick si v tomto duelu připsal na své konto starorolský Aleš Sochor, dvě branky pak přidal jeho spoluhráč Lukáš Hořt a jednou se střelecky prosadil Roman Voborský. Za Jáchymov korigoval ukazatel skóre do konečné podoby dvěma zásahy do černého Jiří Šimek.

Klášterec – Nejdek 0:7 (0:3). To byl mazec. Nejdek, který se pomalu po celý turnaj výsledkově trápil, i když produkoval kvalitní fotbal, si musel počkat na tříbodovou radost až do samého konce. Sedmibranková výhra však stále určitě za to. „Herně se toho oproti minulým utkáním příliš mnoho nezměnilo, snad jen rychlé dva góly přinesly klid do našich řad,“ liboval si sekretář nejdeckého klubu Zbyněk Draxal. A měl pravdu. K vidění totiž byl atraktivní duel, okořeněný nejdeckým brankostrojem, který hnal kupředu zejména střelecky disponovaný útočník Tomáš Bachratý, který si nakonec na své konto připsal čtyři přesné zásahy. Tím tak navíc vyhrál korunku pro nejlepšího střelce ostrovského turnaje. O další tři trefy Nejdečanů se pak podělili Antonín Mandous, Tomáš Zuzkovič a Jakub Rutrle. „Odehráli jsme hodně atraktivní zápas, kdy Klášterec zejména v prvním poločase předváděl taktéž kvalitní hru. Je příjemné sledovat, jak nám tvrdá práce přináší očekávané výkony i na hřišti. Navíc bonusem pro tým bylo neinkasování branky,“ pochvaloval si Draxal.

Nová Role – Ostrov 1:3 (0:1). Než se hráči Nové Role na hrací ploše řádně rozkoukali, již ve 4. minutě vybídl efektivní patičkou ke skórování ostrovský Dušek Martina Kokyho, který přesnou ranou otevřel skóre duelu. Poté si dobrou výchozí pozici vytvořil Dušek, ale neuspěl. Na druhé straně stejnou mincí kontroval novic v dresu Nové Role Marcel Zahálka, ale taktéž na brankáře nevyzrál. Další branka padla až po změně stran. V 53. minutě se postavil k přímému kopu za hranicí šestnáctky Jiří Kubeš, který výstavní ranou poslal Ostrov do dvoubrankového vedení. Pak se dočkali gólové radosti i Novoroláci. V 56. minutě po samostatné akci Marka Palivce brankově zakončil parádní střelou celou akci Lukáš Hájek. V 66. minutě se však opět měnil ukazatel skóre, opět v neprospěch Nové Role. Po zaváhání novorolské obrany se střelecky prosadil Jiří Šrámek. „Do utkání jsme nastoupili bez několika opor, což se bohužel až příliš projevilo na naší předvedené hře, kdy jsme soupeři až příliš lehce vydláždili cestu ke třem turnajovým bodům,“ zlobil se novorolský trenér Petr Vakeš. I on dobře ví, kde jeho tým prozatím tlačí pověstná bota. „Bohužel i v tomto utkání jsme propadli v obranné hře, kdy jsme jako tým nezvládli obsazování a přebírání hráčů. V ofenzivě nás až příliš často zrazovala zbrklost a nepřesnost v kombinaci, kdy jsme brankáře domácího týmu příliš mnoho neprověřili,“ poukazoval na nešvary, které trápí jeho tým, Vakeš.