Předposlední, čtvrté kolo má za sebou ostrovský zimní turnaj kategorie A. V něm se hodně na bodový zisk nadřeli fotbalisté z Nové Role, když museli v utkání s Nejdkem smazat dvoubrankové manko, což se jim nakonec povedlo. V rámci derby pak vyprovodili fotbalisté Ostrova horaly z Jáchymova a díky tříbodovému zisku se posunuli do čela aktuální tabulky. Naopak Jáchymov se drží na poslední, šesté příčce. Stará Role sice vyhrála nad Kláštercem první poločas dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec byla ráda za bodový zisk, když hráči Klášterce po obrátce stran utkání zremizovali.

Výsledkový servis:
Nejdek – Nová Role 2:2 (2:0). Od úvodních minut byl překvapivě lepším týmem Nejdek. Ten mohl jít již v 7. minutě do vedení, když se po rohovém kopu vyznamenal brankář Nové Role Krupička, když vytáhl balon z brankové čáry do bezpečí. Novorolští se nemohli dostat do fotbalového rytmu a soupeř je za to brankově vytrestal, když se střelecky zaskvěl s pomocí novorolského Krupičky Tomáš Bachratý. Novoroláci zahrozili až ve 20. minutě při přímém kopu z kopaček Tomáše Chlupa, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Další zajímavý okamžik přinesla 30. minuta, kdy se prezentoval parádní střelou novorolský Vaverka, kterému překazil brankovou radost bravurním zákrokem nejdecký brankář Hudec. Nejdečané udeřili brankově podruhé v závěru prvního poločasu, když si zaběhl za obranu Nové Role Richard Kinkal, který svému týmu zajistil dvoubrankové vedení. I ve druhém poločase si fotbalisté Nejdku vytvářeli brankové příležitosti, ale sporadicky to byli hráči Nové Role, kdo se radoval ze vstřelené branky, když v 74. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Jaroslav Vaverka, který poslal svůj tým zpět do utkání. A pro Novoroláky bylo ještě lépe, když si střelecky naladěný Vaverka připsal na své konto v 79. minutě vyrovnávací branku.

„Bohužel k výkonu našeho týmu musím být velmi kritický, jelikož jsme v některých fázích utkání doslova vyhořeli. Nejdek, který hraje o soutěž níže, nás předčil snad ve všem, ale asi nejzákladnější rozdíl byl v chuti hrát. Navíc jsme špatně bránili, byli jsme nedůrazní, málo jsme mluvili a určitě nám chyběla zdravá agresivita. Soupeře musím pochválit za dobrý výkon, když nás prakticky kromě posledních deseti minut přehrával. Ale naštěstí poslední minuty patřily našemu týmu, kdy vlastně díky dvěma brankám ještě výsledek pro nás vyzněl slušně, určitě lépe než výkon, kterým jsme se prezentovali v tomto utkání,“ chválil výkon soupeře novorolský kouč Petr Vakeš.

Branky: Bachratý, Kinkal – Vaverka 2. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Janoušek.
Ostrov – Jáchymov 4:1 (2:0). Dvě branky vítěze obstaral útočník Jakub Dušek. O zbylé dvě branky Ostrova se podělili Jakub Kryl a Jan Semivan. Za hosty vsítil alespoň čestný úspěch Jan Farkaš.
Stará Role – Klášterec 2:2 (2:0). Staroroláci vyhráli první poločas brankami Marka Plevy a Romana Voborského, Klášterec zase ten druhý góly Michala Skutlíka a Lukáše Štádlíka.

Tabulka střelců po IV. kole: 4 – Martin Čižnár (Stará Role), Jakub Dušek (Ostrov), 3 – Jakub Kryl (Ostrov) 2 – Josef Papoušek (Klášterec), Hekel (Jáchymov), Jaroslav Vaverka (Nová Role), Marek Pleva (Stará Role), 1 – Martin Koky, Michal Süttö, Yevgen Shorban, Vojtěch Mahr, Jiří Kubeš, Jan Semivan (všichni Ostrov), Martin Kuboň, Jan Stýblo, Václav Říha, Martin Sikora, Roman Voborský (všichni Stará Role), Jiří Falatek, Tomáš Zuzkovič, Tomáš Sojka, Petr Šlapa, Jakub Rutrle, Tomáš Bachratý, Richard Kinkal (všichni Nejdek), Vladimír Nitsch, Tomáš Červík (Nová Role), Lukáš Mařík, Pavel Skutlík, Martin Hába, Michal Skutlík, Lukáš Štádlík (všichni Klášterec), Jan Farkaš (Jáchymov).

V. kolo, 12. února, sobota: 9.00 Jáchymov –– Stará Role, 10.45 Nová Role – Ostrov, 12.30 Klášterec – Nejdek