„Do lázeňského města jsme jeli především potvrdit naše postavení v tabulce, takže jsme nebrali nic jiného než výhru," vysvětloval ostrovský trenér Ivan Filip. Jako první zahrozili po chybě Tománě domácí borci, ale bez brankového efektu. Co se nepovedlo Frantovkám, povedlo se na straně druhé, a to hned dvakrát. Nejdříve ve 3. minutě Tolar poslal do náběhu Jakuba Duška, ten podél malého vápna přihrál na Jakuba Glance, který přesnou střelou otevřel skóre utkání. O dvě minutky později našel Karel Tichota nabíhajícího Tománě, ten posunul balon na osamoceného Glance, který střelou k tyči nedal brankáři Frantovek žádnou šanci a připsal si na své konto druhou přesnou trefu v duelu.

Ostrov tak byl rázem na koni. Ve 22. minutě se ocitl sám před brankou domácích ostrovský Milan Novotný, ale jeho pokus skončil nad brankou Františkových Lázní. O minutu později po kombinaci Novotného a Kobery dostal do náběhu přesný míč Jakub Dušek, který netradičně pravačkou přes celou branku zvýšil na rozdíl tří branek. Další šanci doslova zazdil po parádním míči z kopaček Kobery Novotný. O nic pozadu nezůstávaly ani Františkovy Lázně, které zlobily Ostrov zejména po jeho chybách v obranné fázi. Jednu z nich brankově potrestal v závěru prvního poločasu domácí Jindřich Eisenreich.

„Do druhého poločasu jsme šli se snahou především předvádět kvalitní kombinační fotbal. To se nám částečně dařilo, i když jsme s otevřenou obranou pouštěli také soupeře do brankových příležitostí," poukázal Filip. Ve druhém poločase se hrál z obou stran útočný fotbal a tím přišly na pořad další gólové šance. Nejdříve neuspěl domácí forvard tváří v tvář ostrovskému gólmanu Süttövi a hned nato uklidil svou tvrdou ránu zpoza šestnáctky pod břevno domácí branky Novotný.

V 55. minutě propadl ve stoprocentní šanci ostrovský Dušek, který se ocitl sám před brankou Frantovek, ale jeho střela minula svůj cíl. Poté domácí nastřelili břevno ostrovské branky a o chvilku později po špatném vystavení do ofsajdu upaloval osamocen františkolázeňský forvard na ostrovskou branku, kde si však vylámal zuby na brankáři Süttövi. Stejně si však vedli i Ostrováci, když na brankáři Frantovek postupně ztroskotali Dušek a Novotný. Až přímý kop Karla Tichoty z osmnácti metrů skončil v brance domácího výběru, popáté a naposled.

„Celkově utkání bylo typické pro karlovarský přebor, kdy padá hodně branek a mužstva si moc nedělají hlavu s obrannou činností a spíše myslí na útok. Z naší strany to bylo utkání, kdy jsme si vytvořili šance snad na dvě utkání. Pomohlo nám, že jsme už ve čtvrté minutě vedli již o dvě branky. Naopak hodně se mi nelíbila obranná fáze celého mužstva, kdy jsme zbytečně pomáhali soupeři vytvářet si brankové příležitosti," hořekoval Filip.
V dalším utkání přivítá Ostrov na svém hřišti exdivizní Toužim a má se na co těšit. Toužim totiž naposledy pokořila rozdílem třídy chodovský Spartak 10:0.

„V dalším domácím utkání nás čeká exdivizní Toužim, která nás určitě prověří v obranné fázi, protože naposledy deklasovala útočným fotbalem Spartak Chodov 10:0. My se ale nemáme čeho bát, naše síla je především v útočné fázi celého mužstva. Věřím v sílu domácího prostředí. Zajímá nás jen vítězství a s tímto předsevzetím půjdeme také do utkání," vzkazuje do Toužimi ostrovský lodivod.

Fr. Lázně – Ostrov 2:5
Branky: Hibler, Eisenreich – Glanc 2, Dušek, Novotný, Tichota. Poločas: 1:3. Rozhodčí: Hyčka – Kobielský, Štěřík, DS Zdvihal.
FC Františkovy Lázně: Heller – Svoboda, Sčislák, Písek, Pobjecký – Sinkule, Hibler, Eisenreich, Vágner – Lávička, Miksa (stř. Falář, Glazer, Hirt, Čadek).
FK Ostrov: Süttö – Tomáň, Tichota, Filák, Liška – Glanc, Horváth, Tolar, Kobera – Dušek, Novotný (stř. Hemzáček).