Sedmnáct. Před startem sedmnáctého kola krajského přeboru se odložila tři utkání kvůli nezpůsobilému terénu (pozn. red. Baník Habartov – Sokol Chyše, SK Toužim – Baník Královské Poříčí, Jiskra Hazlov – Union Cheb). Zbylé zápasy se již odehrály. Druhou výhru v řadě si v jarní části připsali na své konto fotbalisté Ostrova, kteří tentokrát nadělili pět branek nováčkovi soutěže Citicím. Druhou výhru si mohli vychutnat na sokolovské umělce i hráči Staré Role, kteří si pro změnu poradili s Novým Sedlem. První výhru a fotbalový reparát složily na domácí půdě Františkovy Lázně, když po úvodní porážce v Královském Poříčí se notně rehabilitovaly a karlovarské Lokomotivě nasázely čtyři branky. Ostře sledovaný duel týmů bojujících o udržení v soutěži mezi Jáchymovem a Aší lépe zvládli hosté z Chebska. V posledním utkání 17. kola si pak připsal druhou jarní porážku v řadě Vintířov. Ten tentokrát nestačil na favorizované Mariánské Lázně.

Výsledkový servis:

Ostrov – Citice 5:1

První brankovou radost zařídil domácímu týmu Piskáček. Druhou branku Ostrova poté vstřelil ve 32. minutě Pitra. Tentýž hráč se trefil přesně mezi tyče i po obrátce stran. V 73. minutě pak přidal čtvrtou branku ostrovského mužstva ´největší smolař´ utkání Dušek, který tak prolomil svůj bezbrankový půst. Pátou branku domácího týmu pak obstaral ze značky pokutového kopu obránce Lorenc. Za hosty pak v závěru duelu kosmeticky upravil ukazatel skóre do konečné podoby taktéž ze značky pokutového kopu Moule.

Branky: 16. Piskáček, 32. a 47. Pitra, 73. Dušek, 74. Lorenc – 81. Moule. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Hányš – Janoušek, Krejčí, DS Vorel. ŽK: 3:3. Diváci: 80.

Ostrov: Sütto – Piskáček (71. Koudelka), Hladík, Lorenc, Kolárik – Pitra, Mahr, Koročinský, Koky (66. Tomáň) – Dušek, Faktor (75. Šrámek). Trenér: Tomáš Štěpánek.

Citice: Starý – Kohout (46. Bardon), Bufka, Pinta, Heřman – Moule, Prchal, Štika (75. Veverka), Burda – Peřina, Strolený. Trenér: Václav Medřický.

Fr. Lázně – Loko KV 4:1

Domácí šli do vedení po brance Štefana v 17. minutě. Za hosty poté srovnal ukazatel skóre ve 35. minutě Vaněk. Poločasový stav však stanovil ve 39. minutě domácí Eisenreich. Po změně stran si Frantovky vytvořily mírnou převahu, kterou dokázaly brankově zužitkovat až v závěrečné pětiminutovce, když se nejdřív trefil do branky Lokomotivy Lukáč a o tři minutky později pak i jeho spoluhráč Bastl.

Branky: 17. Štefan, 39. Eisenreich, 87. Lukáč, 90. Bastl – 35. Vaněk. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Adamec – Cvrk, Tichota, DS Rajtmajer. ŽK: 3:2. Diváci: 50.

Fr. Lázně: Vachůn – L. Hibler, Eisenreich, Karafiát, M. Větrovec – J. Větrovec, Országh (46. Lukáč), Kříž (90. Stieranka), Štefan (J. Hibler) – Bastl, Iterský. Trenér: Milan Kolouch.

Lokomotiva KV: Cypris – Kolář, Riedl, Matocha, Mitterpach – Cozma, Pěkný, Salcman (12. Votík, 71. Kubín), Jílek – Vaněk, Abderaman. Trenér: Jiří Štessl.

N. Sedlo – St. Role 0:3

V prvním poločase padla pouze jediná branka, o kterou se zasloužil tři minuty před změnou stran starorolský útočník Voborský. Po změně stran pak přidal starorolský Hořt druhou branku svého týmu a o sedm minutek později podtrhl účet duelu přesnou ranou Starorolák Holcman.

Branky: 42. Voborský, 61. Hořt, 68. Holcman. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Kobielský – Chládek, Chrástecký, DS Strmiska.

Nové Sedlo: Kocourek – Macák, Karásek, R. Müller, Kubelka, – Rubáš, Hejl, Machulka, Kovařík – Burda, Schildbach. Trenér: Stanislav Suchý.

St. Role: Kolbaba – Pazdera, Sochor, Hořt, Žigar – Drahoš, Zuzkovič, Stýblo, Holcman – Voborský, Němec. Trenér: Jaroslav Slabý.

Jáchymov – Aš 0:1

V prvním poločase zahodil velkou příležitost ke skórování jáchymovský Kasparides. Po změně stran pak přišel velký trest, když o veledůležitých bodech rozhodl ve prospěch Aše střídající Čerňanský.

Branka: 75. Čerňanský. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Janeček – M. Novotný, Hányš, DS Fibrich. ŽK: 3:1. Diváci: 30.

Jáchymov: Hasić – Kunst, Baláž, Klečka, Dvořák – Kubata, Hauptmann, Kostka, Hellmich – Kasparides, Jonák (stř. Tichý, Opluštil). Trenéři: Petr Šikýř, Václav Klečka.

Aš: Černý – Turták, Šiler, Hančík, Petříček – Houdek, Popp, Jarausch, Střeček – Rádl, Maher (stř. Čerňanský, Novák). Trenér: Jaroslav Smáha.

Vintířov – M. Lázně 2:4

Hosté otevřeli skóre duelu již v 6. minutě Kafkou. Do konce prvního poločasu pak zvýšili své vedení po přesné ráně Drahoráda staršího. Po změně stran sice za Vintířov snížil Valach, ale hned nato se zapsal do střelecké listiny střídající mariánskolázeňský záložník Švejda. Na to ještě dokázal brankově Vintířov odpovědět, když na rozdíl jediné branky upravil Prokop. V závěru však pojistil Mariánkám důležité vítězství Chval.

Branky: 74. Valouch, 83. Prokop – 6. Kafka, 32. Drahorád starší, 80. Švejda, 90. Chval. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Svatík – Melničuk, Šmat, DS Mlčoch. ŽK: 2:3. Diváci: 50.

Vintířov: Střimelský – Vystrčil, Macák, Škarda, Myslivec – Černý (55. Mlynarský), Novák, Hrudkaj, Draxal – Prokop, Valach. Trenér: Jaroslav Maršík.

Mariánské Lázně: Šmejkal – Hadač, Dvořák, Kabelák (72. Švejda), Jakubík – Drahorád starší, Drahorád mladší, Ščasnár, Semančík – Kafka, Chval. Trenér: Miroslav Zeman.