„V prvním poločase jsme hráli to, co bychom chtěli. Měli jsme rychlý přechod, navíc jsme velmi dobře sbíhali za obranu soupeře. Dostávali jsme se do šancí, když některé z nich jsme gólově zúročili,“ shrnul první poločas ostrovský trenér Ivan Filip, kterého jeho hráči potěšili hned čtyřmi přesnými zásahy. Jenže po změně stran jako by gólový náskok Ostrováky řádně ukolébal a dal možnost Chodovu navrátit se do utkání. Z toho navíc pramenily i šance Spartaku, které však zůstaly nevyužity. „Přestali jsme úplně hrát,“ zlobil se Filip.

Vstup do jarní části krajského přeboru měli fotbalisté ostrovského FK (v pruhovaném) vítězný. Na svém hřišti deklasovali v poměru 8:0 chodovský Spartak (v červenočerném).

A měl k tomu řádný důvod, Chodováci totiž párkrát řádně zahrozili. Až patnáct minut před koncem se navrátil Ostrov ke své hře a s tím přišly na program opět góly. „Chtěli jsme navázat na výkon z první půle, ale přestala nám hrát záloha, a útočníci se tak museli hodně stahovat. Takže s třicetiminutovkou ve druhém poločase určitě spokojený nejsem. Po prostřídání jsme se vrátili k naší hře a přidali další branky,“ dodal k druhé půli závěrem Filip.

FK Ostrov - TJ Spartak Chodov 8:0 (4:0). Branky: 7. Nýber Ondřej, 29. Liška Jan, 30. Klaus Petr, 45. Rašman Martin, 73. Klaus Petr, 82. Dušek Jakub, 85. Nýber Ondřej, 86. Tomáň Filip.