Tu zaznamenali o víkendu na hřišti chebského FC, když se ale nerodila vůbec lehce. Jako bonus pak Ostrováci udrželi potřetí v řadě za sebou čisté konto. „Po domácích vysokých vítězstvích s Chodovem a Žluticemi jsme si mysleli, že opět rychle rozhodneme utkání, že soupeř se asi porazí sám,“ zlobil se ostrovský trenér Ivan Filip. A nebylo divu. Tentokrát to totiž nebyl ten nebezpečný Ostrov, spíše naopak. „Byli jsme málo trpěliví, hráli jsme v křeči. Hra z naší strany byla rozháraná,“ upozorňoval Filip.

Ostrovu se nedařilo navázat na kombinační hru, která jejich vysoké výhry zdobila.

„Krajní obránci nedokázali konstruktivně přihrát. Po špatné přihrávce jsme museli rychle do obranné fáze a tím jsme se nedostávali k naší kombinační hře,“ hledal příčiny matného výkonu Filip. Až závěr prvního poločasu přinesl změnu, to jak ve hře, tak i skóre. „Až ke konci prvního poločasu jsme se uklidnili, začala se nám dařit také hra. Vstřelili jsme branku, a tím se utkání zlomilo,“ narážel Filip na zlomový moment duelu. Ve druhém poločase už to byl starý známý Ostrov, který Chebany přehrával a k tomu přidal další dvě branky.

„Ve druhém poločase už byla hra kombinačně na lepší úrovni. Soupeři došly síly a my jsme toho využili. Utkání to ale bylo těžké,“ dodal k vítěznému hodnocení ostrovský trenér.