Vesměs se tedy odehrály pouze zápasy naplánované na umělé trávě, tedy vyjma duelu karlovarské Lokomotivy s Královským Poříčím, který se odehrál na trávě přírodní.

Šestnácté kolo odstartovalo velkým překvapením. Lídr tabulky z Ostrova se totiž představil na umělce chebského FC, kde překvapivě musel skousnout prohru. O tu se zasloužil již v 7. minutě ze značky pokutového kopu Martin Speierl, který tak svému týmu zařídil velmi klidné spaní oproti Ostrovu, který si připsal na svůj účet první jarníprohru.

Na překvapení bylo zaděláno i na drahovické umělce, kde opět našla fotbalový azyl Stará Role. Té se postavil do cesty přetěžký soupeř v podobě novosedelského Baníku. Právě svěřenci trenéra Nového Sedla Stanislava Suchého nechtěně po vlastním gólu poslali Starou Roli do vedení.

Na to Nové Sedlo dokázalo odpovědět vyrovnávací brankou Škardy, ale v závěru prvního dějství zaúřadoval útočník Staré Role Roman Voborský, který zařídil svému týmu slibné vedení.

Po změně stran však hráči ze Sokolovska přidali na obrátkách a díky trefám Radka Kaňoka a Roberta Sattlera nakonec otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch. Cennou výhru ukořistily Citice, které se představily na umělce předposledních Františkových Lázní.

Nakonec Citice nastřílely soupeři čtyři branky, čímž braly druhou výhru v řadě za sebou. Porážku museli skousnout hráči karlovarské Lokomotivy, kteří přivítali na stadionu na Růžovém Vrchu Královské Poříčí.

Hosté rozhodli prakticky o své výhře již v prvním dějství, když Lokomotivě nastříleli dvě branky z celkových čtyř. Navíc pro Lokomotivu to byla třetí prohra v jarní části soutěže.

Výsledky, 16. kolo:
FC Cheb – Ostrov 1:0 (1:0). Branka: Speierl Martin.

Fr. Lázně – Citice 1:4 (0:1). Branky: Kohout Milan – Širochman Petr, Stöckner Radek, Hamouz Miroslav, Vokáč Roman.

St. Role – Nové Sedlo 2:3 (2:1). Branky: Voborský Roman, vlastní – Kaňok Radek, Škarda Filip, Sattler Robert.

Loko K.Vary - Kr. Poříčí 1:4 (0:2). Branky: Diviš Jakub – Jelínek Robert 2, Kričfaluši Tomáš, Kaksch Rudolf.

Odložena byla utkání 16. kola: Horní Slavkov – Nejdek, Lomnice – Březová, Toužim – Kynšperk.

Tabulka krajský přebor 16. kolo