Neoblíbený zimní dril se snaží trenéři zpestřit hráčům přípravnými zápasy. Jeden za sebou a druhý před sebou mají i svěřenci ostrovského kouče Ivana Filipa. V úvodním duelu přípravy udolali na svém hřišti nejdecký FK 2:3.

„V tomto utkání jsme moc dobře nehráli, ale šlo pořád o první přípravné utkání,“ upozorňoval ostrovský trenér Ivan Filip. O víkendu, přesněji v sobotu 28. ledna, pak zamíří na umělku Baníku Souš, tam se jim postaví do cesty tamní výběr a aktuální čtvrtý tým divize B.

„Bude to hodně těžké utkání, jelikož Souš v týdnu pokořila druholigové Ústí nad Labem 3:0,“ je si vědom síly soupeře Filip. Navíc se Souší nemají Ostrováci příliš příznivou bilanci. Prozatím mají s tímto soupeřem na svém kontě dvě porážky.

Tu první 0:5 z předešlé přípravy a tu druhou 2:4 pak z léta v rámci Českého poháru. „Vloni jsme v přípravě dostali pět branek. Pak jsme padli v poháru, ale to musím říci, že jsme hráli dobře,“ poukazoval Filip.

Bezesporu zajímavý souboj odstartuje v Souši v sobotním dopoledni v 10.30 hodin. „Chybět bude Diviš a možná i Tolar, který má problémy se zády. K utkání tedy nastoupíme z plné přípravy a uvidíme, jak se nám bude dařit,“ dodal Filip.