Jenže realita byla zcela jiná. Na dovolené v Egyptě totiž obdržel pozvánku do Výběru KKFS. „To jsem se takhle válel na pláži a popíjel pivko,“ připomíná s úsměvem a nadsázkou, kdy se o nominaci v tu chvíli ostrovský beach boy dozvěděl.

Jenže po návratu do Čech přišel pro něj velký šok. Meteorologům totiž překvapivě vyšla předpověď a republiku zasypal sníh. A to Kostku málem stálo premiérový start v dresu karlovarského výběru.

„Na pláži to byla krása, celý den na sluníčku, pivo, poté se vrátit a ze dne na den venku tohle,“ narážel Kostka na sníh, který zasypal Ostrov a hned bylo o drama postaráno. Důvod? „Neměl jsem přezuto,“ přiblížil se smíchem, že vše nechává na poslední chvíli. „Málem jsem ani nejel, naštěstí mě vzal Maty,“ oddychl si ještě v hlase.

Výběr KKFS - Pražský FS 4:1 (1:0).
Výběr KKFS prošel do semifinále Regions´ Cupu, porazil Pražský FS

Po úsměvné historce však přišel další šok, když Výběr KKFS dorazil na exligový stadion Blšan, který byl taktéž pokryt sněhovou nadílkou. „Nejdříve jsme si mysleli, že jsme na špatném stadionu,“ glosoval Kostka. „Nakonec, ale z toho bylo povedené utkání,“ upozorňoval.

A ví, o čem mluví. Výběr KKFS obstál i podruhé v bitvě s výběrem z hlavního města, když slavil postupovou výhru 4:1. „První dal v první půlce Tomáš Holík. Ve druhé půli jsme se lehce dostávali do obrany soupeře a dokázal jsem dobré nahrávky od kluků využít a skórovat,“ říkal Kostka ke svým třem trefám, které stvrdily postup Výběru KKFS do semifinále UEFA Regions´ Cupu.

Tím tak udělal ostrovský mladíček definitivní tečku za fotbalovou sezonou. „Byla to hodně povedená sezona jak v Ostrově, tak teď v Regions´ Cupu,“ doplnil závěrem autor hattricku.

Regions´Cup. Ilustrační foto.
Výběr KKFS uspěl v Přešticích, prošel do druhé kola Regions´ Cupu