Na stadionu ostrovského FK si v devatenáctém kole krajského přeboru uřízli pořádnou ostudu. Svěřenci ostrovského trenéra Ivana Filipa totiž povozili Frantovky na gólovém kolotoči, který se zastavil na patnácti brankách. Hráčům z lázeňského města se tak pořádně zatočila hlava, a není divu, tým, který usiluje o záchranu v soutěži, dostal v Ostrově pořádné fotbalové k.o.

Jako bonus posunuli Ostrováci rekord v počtu vstřelených branek v jednom utkání na patnáct. Čtyřikrát se zapsali do střelecké listiny v trikotu vítěze Petr Klaus a Milan Novotný, za hosty pak obstaral alespoň čestný úspěch Jindřich Eisenreich. A jedeme dál. Královské Poříčí, které taktéž bojuje o udržení v přeboru, zvládlo na svém hřišti důležité utkání s Citicemi, které tak zůstaly na předposlední příčce tabulky.

Hodně se nadřelo na výhru Nové Sedlo, když lomnické vosy s ním držely krok až do závěrečné desetiminutovky, kdy o povinném vítězství Nového Sedla rozhodl až gólový žolík Filip Škarda, který šest minut před koncem zajistil přesnou ranou svému týmu sice vydřené, ale hodně důležité vítězství.
Chebské derby, které bylo na pořadu ve městě zpívající fontány, a to v Mariánských Lázních, zvládli ve velkém stylu tamní viktoriáni, když chebský FC vylupali půltuctem branek.

Dvakrát se v dresu Mariánek trefili mezi tři tyče Vladimír Kafka a Jan Bílek. Sokolovské derby, které se odehrálo v Horním Slavkově, měla lépe rozehrané Březová, která se však pořádně zapotila, když nakonec urvala nad místním Spartakem cenné vítězství.

V souboji o šesté místo uspěla na svém pažitu Stará Role, která pokořila Nejdek dvěma góly. První soupeři vstřelila v závěru první půle, druhý pak pro změnu v závěru druhého poločasu. Jediné utkání, které se nehrálo, bylo mezi Chodovem a Toužimí, když čáru přes rozpočet udělalo deštivé počasí, které značně podmáčelo terén, a tak byl duel přeložen na čtvrtek 1. května od 14.00 hodin.

Výsledky, 19. kolo:
Kr. Poříčí – Citice 2:1 (1:0). Branky: Jelínek Robet, Gyurics David – Stöckner Radek.

Mar. Lázně – FC Cheb 6:0 (3:0). Branky: Kafka Vladimír 2, Bílek Jan 2, Jakubík Marcel, Drahorád Michal.

Ostrov – Fr. Lázně 15:1 (4:1). Branky: Novotný Milan 4, Klaus Petr 4, Liška Jan, Tomáň Filip, Dušek Jakub, Hemzáček Roman, Koudelka Josef, Kobera Michal, Wolf Tomáš – Eisenreich Jindřich.

St. Role – Nejdek 2:0 (1:0). Branky: Voborský Roman, Došek Jakub.

H. Slavkov – Březová 2:3 (0:2). Branky: Knaf Petr, Němček Jan – Prokop Roman, Škoda Václav, Peterka Petr.

N. Sedlo – Lomnice 3:2 (1:1). Branky: Jílek Tomáš, Joza Zbyněk, Škarda Filip – Novák Daniel, Veselý Martin.