Než však začala Ostrovu příprava, měli se činovníci klubu co ohánět. „Kvůli přeřazení do béčkové divize jsme museli narychlo překopat některé zápasy a vyjednat nové soupeře. Takže se během přípravy střetneme například s Litvínovem, Žatcem, Chomutovem či třetiligovou varskou Slavií, což jsou velmi kvalitní týmy,“ narážel Filip na změny soupeřů v přípravě.

Jeho svěřenci budou polykat tréninkové dávky pětkrát v týdnu, tentokrát však sami. „Na přípravu máme měsíc a budeme chtít během ní pilovat především herní činnost. Letos poprvé absolvuje přípravu pouze A-tým, když B-tým odstartuje přípravu o čtrnáct dní později pod taktovkou nového kouče Martina Karbuly. My pak prakticky do pohárového vystoupení budeme mít volné pouze čtvrtky a neděle, po poháru již však najedeme na tři tréninkové jednotky v týdnu,“ nechal nakouknout do scénáře letního drilu Filip.

K dispozici tak bude mít Filip dvacet hráčů. mezi nimi nebudou chybět ani dvě posily zvučných jmen. „První posilou bude Lukáš Jankovský, od kterého si hodně slibujeme, jelikož svými zkušenostmi a fyzickým fondem, který má na vysoké úrovni, bude velkým přínosem. Druhým je Jakub Janda, který prošel dorosty Bohemians Praha a naposledy působil v pražském přeboru, kde hájil barvy Zbraslavi. Důležité pro nás je, že zůstal vesměs kádr pohromadě i se Zbyňkem Vondráčkem,“ podotkl v posilám Filip.

Náročnou přípravu zakončí Ostrováci generálkou, která se ponese v duchu MOL Cupu, ve kterém se střetne v domácím prostředí s týmem SK Rakovník. „My budeme v podzimní části hrát tři ze čtyř úvodních zápasů v domácím prostředí, proto tomu přizpůsobíme celou přípravu. Navíc pokud bychom uspěli v duelu s Rakovníkem, tak bychom poté hostili na svém stadionu druholigový Baník Sokolov, což je pro nás velkou motivací,“ upozorňoval ostrovský trenér.

Ostrov odehraje první přípravné utkání již tuto sobotu, tedy 14. července. „Zápas odehrajeme na stadionu v Květnové z důvodu rekonstrukce na našem stadionu. Zápas s Litvínovem odstartuje v 10.30 hodin,“ dodal na závěr Filip.