Jenže fotbalový míč je kulatý a souboj Davida a Goliáše překvapivě, ale zaslouženě zvládli lépe právě fotbalisté nováčka, kteří nechali Březováky na svém hřišti řádně fotbalově vystřízlivět, když jim nandali na cestu zpátky do fotbalového rance čtyři branky. Božičany si tak mohly vychutnat nejen svou premiérovou výhru v soutěži, která nakonec byla 4:1, ale také tabulkový posun na dvanácté místo.

První branku duelu obstaral po hrubce hostujícího stopera, kterou následně musel hasit penaltovým zákrokem hostující brankář, z následného nařízeného pokutového kopu Jiří Rubáš. Poté se sice Březováci dostali do hry a domácí se bránili zuby nehty, ale nakonec to byli právě oni, kdo opět brankově udeřil. To když se ranou z hranice šestnáctky střelecky prosadil Marcel Petr, když jeho ukázková střela na vzdálenější tyč přesně zapadla k tyči březovské branky. Do konce první půle se však podařilo hostům snížit, když se do statistik zapsal úspěšný střelec Zdeněk Erhart. Po obrátce stran opět Březová hrála, ale domácí opět stříleli branky. V dresu domácí jedenáctky si svůj druhý gól připsal na své konto Marcel Petr, který pro změnu střelou na bližší tyč rozjásal potřetí šedesátku nejvěrnějších přihlížejících fanoušků. O poslední trefu zápasu se pak postaral po střele Petra a následné dorážce nejlepší hráč na hřišti, devětačtyřicetiletý Božičaňák Václav Kabele, který tak stvrdil premiérové tři body.

Božičany – Březová 4:1

Branky: Petr 2, Rubáš (PK), Kabele – Erhart. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Košina. Diváci: 60. Božičany: Beránek – Žemlička, Vaverka, Heřmánek, Mareš – Nikl, Jan Rubáš, Jiří Rubáš, Lendl – Kabele, Petr (stř. Vimr, Vereš, Žiška). Trenéři: Marcel Petr starší.