Postupující rakovina tlustého střeva, k tomu srdeční a ledvinová dysfunkce. Ošetřující lékaři nemocnice v Sao Paulu novinkami o zdravotním stavu Pelého nepotěšili. Trojnásobný mistr světa i přes zhoršující se zdraví zůstává přes vánoční svátky na běžném pokoji.

Za Pelém chodí na návštěvy dcery Kely a Flavia. První z nich sdílela na Štědrý den fotku, kde tráví se svým tatínkem společný čas. „Pokračujeme tu. V boji a ve víře. Ještě jedna společná noc,“ napsala na své sociální sítě.

Dcera: Nikdo mě odtud nedostane

Pro brazilskou legendu bylo dozajisté pozitivní, že jeho syn Edson Cholbi (známý jako Edinhado) za ním přišel na návštěvu do nemocnice. Dříve to přitom odmítal se stručným sdělením, že se o Pelého lékaři postarají. „Tati… moje síla je tvoje,“ sdílel Edinho fotky z nemocnice, kde svého otce drží za ruku.

Lionel Messi se raduje z titulu mistra světa.
Nejhezčí gól MS v Kataru. Messiho genialita, brazilské nůžky či dokonalý přímák

Nemocnice v Sao Paolu se aktuálně rozhodla nepodávat nové informace o zdravotním stavu fotbalové legendy, veřejnost informuje dcera Kely. „Neodcházím, nikdo mě odtud nedostane. Vděk. Láska. Jednota. Rodina. Vždy máme za co děkovat, dokonce i když trávíme Vánoce v nemocnici,“ stojí v jednom z příspěvků Kely.