Na tradičním vzpomínkovém fotbalovém turnaji se na hřišti zbrusu nového účastníka krajské I. B třídy představila čtyři mužstva a to, FK nejdek, RZ Abertamy, TJ Potůčky a pořadatelský tým Sokol Pernink. „Turnaje se měly zúčastnit ještě Štěchovice, ale nakonec nedorazily,“ smutnil jeden z organizátorů turnaje perninský Miroslav Hájek.

Horalové tak narychlo předělali hrací dobu, když se týmy utkaly systémem každý s každým dvakrát pětadvacet minut.

Turnaj pak otevřeli vítězstvím Nejdečáci, kteří si poradili s Abertamy pětibranoovým přídělem, tím tak odstartovali fotbalový kolotoč. Poté si domácí Pernink poradil s Potůčky dvoubrankovým rozdílem, a hned na to si Pernink připsal na své konto i druhé vítězství, když těsně udolal Abertamy.

V následujícím duelu pak Nejdek uhrál bezbrankovou dělbu bodů s Potůčky. Dále si pak připsaly Abertamy tříbrankovou výhru nad Potůčky, a vše pak zakončil Nejdek vítězstvím nad Perninkem. „Šlo vidět, že nejvetší nepřítel všech hráčů bylo počasí. Bylo velké vedro, a na hřišti to bylo hodně znát,“ míní Hájek.

Nakonec tedy pozvedli vítěznou trofej perninského Memoriálu nad své hlavy hráči Nejdku. Druhé místo obsadili překvapivě, ale zaslouženě fotbalisté Potůček. Až na třetím místě zakončili svůj turnaj horalové z Perninku, kteří během turnaje doplatili pouze na střeleckou nemohoucnost svých kanonýrů, kteří se v turnaji střelecky značně trápili. Na poslední čtvrté příčce pak skončili Abertamy.

V rámci slavnostního vyhlášení pak organizátoři nezapomněli ani na individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl gólman Potůček. Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje získal abertamský Miroslav Jonáš a korunku pro nejlepšího kanonýra si vystřílel se třemi góly perninský forvard Petr Fritsch.

„Určitě se bylo na co dívat i když počací udělallo své. Například se vypilo pouze tři a půl sudu piva, což je oproti předešlým ročníkům velká mizérie,“ poukazoval s úsměvem Hájek na vysoké teploty, které během turnaje místo hráčů na hrací ploše opravdu fotbalově řádily. I přesto však v táboře horalů panuje spokojenost. „Určitě jsme spokojeni a už se těšíme na 34. ročník turnaje,“ podotkl Hájek.

Výsledky: Nejdek – Pernink 2:0, Abertamy 5:0, Potůčky 0:0; Potůčky – Pernink 2:0, Abertamy 0:3; Pernink – Abertamy 3:2.