Aktivněji začali domácí. Šanci měl Němec. Ve 20. minutě zahrál hostující Faltus rukou ve vápně a kopala se penalta. Míč si postavil Jaroslav Nerad a střelou na druhou stranu, než skočil brankař, otevřel skóre utkání.

Do druhého dějství vlítli hosté důrazně, ale byli to znovu domácí, kdo se radoval. Nerad se dostal za hostující obranu, přeloboval golmana a vstřelil tak svou druhou branku v utkání. Hosté přestávali krotit emoce a s každým sporným rozhodnutím trojice sudí se těžko spokojili.
Celé věci nepomohl ani pozdě signalizovaný ofsajd při brance hostujícího Brendla. V 70. minutě si míč k přímáku Karel Tichota a ranou poslal míč do tyče.

O dvě minutky později se Brendl přece jen prosadil. Hlavou poslal míč o břevno za záda Četveríka. O pár dalších sekund později se po faulu na Nerada ve vápně z penalty prosadil Lukáš Jankovský, čímž vrátil svému týmu dvoubrankový náskok.

Tuhela fauloval v 82. minutě a Jan Brendl si postavil míč k již třetímu pokutovému kopu v utkání. Ten poslal o tyč za Četveríkova záda a ještě vrátil zápasu náboj. Aktivnější ale zůstali domácí.

Když už bylo jasné, že Letohrad sestoupí z ČFL, neudržel Nadrchal nervy na uzdě a pustil se sprostými nadávkami do sudího. Ten neváhal a ihned vylepil hostujícímu hráči červenou kartu. Tři body tak zůstaly v Karlových Varech.

Karlovy Vary – Letohrad 3:2 (1:0)

Branky: 20. Nerad (pen.), 51. Nerad, 75. Jankovský – 72. Brendl, 82. Brendl (pen.). ŽK: 2:3 (Staněk, Tuhela – Niessner, Kail, Bíro). ČK: 88. Nadrchal (LET). Rozhodčí: Dobrý – Fišer, Berka, DS Hamouz. Diváci: 103.

Vladimír Koča