Vše ale pěkně po pořádku. Sedmnáctý ročník pilského turnaje letos přilákal tři týmy, kombinovaný tým divizního 1.FC Karlovy Vary, exdivizní SK Toužim, která taktéž dorazila v kombinované sestavě, které doplnil pořádající pilský Baník, tedy účastník okresního přeboru Karlovarska.

„Na letošním 17. ročníku se sice představily pouze tři týmy, ale určitě to na kvalitě neubralo, spíše naopak. Všechny týmy si tak mohly vyzkoušet případné posily pro blížící se starty fotbalových soutěží, ve kterých budou kandidovat na postup," poukazoval na úvod za organizátory Jiří Horák.

Turnaj se tedy odehrál za účasti třech týmů, které se utkaly systémem každý s každým dvakrát čtyřicet minut. Turnaj pak odstartoval duel karlovarského 1.FC a pořádajíci Pily, když Varáci slavili dvouciferné vítězství 10:1. I ve druhém turnajovém duelu padla dvouciferná hranice, když karlovarské ´efcéčko´ pokořilo Toužim v poměru 13:2. I v posledním turnajovém vystoupení se střelci Pily a Toužimi nešetřili, když nakonec Piláci brali dvoucifernou výhru 11:4.

„Turnaj se povedl po všech stránkách. Roli favorita potvrdilo divizní mužstvo 1.FC Karlovy Vary. Vyšlo nám i počasí a navíc diváci si přišli na gólové hody. Navíc o pořádnou fotbalovou atmosféru se postaral fanklub varského 1.FC, který během turnaje povzbuzoval svůj tým fest, ale slušně," pochvaloval si atmosféru na turnaji Horák.

Celý turnaj odřídila velmi dobře dvojice rozhodčích ve složení Petr Hodač a Tomáš Koudelka a diváci nepřišli tradičně ani o bohatou tombolu, která k pilskému turnaji neodmyslitelně patří. V rámci slavnostního vyhlášení obdržely všechny týmy poháry za umístění a oceněni byli i top hráči turnaje. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen pilský kanonýr Vlastimil Šimůnek, který vstřelil sedm branek, a to v souboji s Toužimí, což mu vyneslo korunku pro střelce turnaje.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Plechatý z karlovarského 1.FC a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl toužimský ochránce svatyně Tomáš Kolbaba. „Poděkování si zaslouží všechny týmy za předvedené výkony, dále pak rozhodčí a všichni co se nějakým způsobem podíleli na pořádání turnaje," uzavřel Horák.

Výsledkový servis:
1.FC Karlovy Vary – Pila 10:1 (5:0). Branky: Milan Bartoš 2, Zdeněk Skala 2, Pavel Maňák 2, Ondřej Šupík, Petr Němec, Josef Hudec, Matěj Kravar – Jakub Gábner.

Toužim – 1.FC Karlovy Vary 2:14 (2:8). Branky: Jakub Borek, Robert Vodrlint – Pavel Plechatý 4, Pavel Maňák 4, Michal Királiy 2, Matěj Kravar, Ladislav Mestl, Zdeněk Skala, Josef Hudec.

Pila – Toužim 11:4 (5:2). Branky: Vlastimil Šimůnek 7, Tomáš Jakubal 2, Jakub Gábner 2 – Miloslav Hotěk 4.

Konečné pořadí: 1. 1.FC Karlovy Vary, 2. Baník Pila, 3. SK Toužim.