Třiadvacáté pokračování nejvyšší fotbalové okresní soutěže načalo na božičanském stadionu, kde přivítal místní SK černého koně jarní části v podání děpoltovické TJ. V bojovném utkání si vytvořili svěřenci božičanského kouče po prvním dějství jednogólový náskok, který po změně stran navýšili dalšími třemi zásahy, čímž si tak připsali hodně cennou výhru.

Tříbodové radosti se dočkali i hráči dalovické Čechie pod vedením trenéra Petra Richtáře. Ti se představili na žalmanovském pažitu, kde je přivítala Stružná.
Dalovičáci rozhodli prakticky o svém vítězství již v prvním poločase, když soupeři nastříleli dvě branky, což se po změně stran ukázalo jako zlomový moment duelu.

Roli favorita potvrdili i horalé z Jáchymova, kteří si udělali výjezd na půdu poslední Útviny. Již v prvním poločase horalé svého soupeře gólově nešetřili, když mu nasázeli tři góly z celkových čtyř, které Útvině vstřelili. Pro tým vedený zkušenou rukou kouče Štěpána Dvořáka to tak byla patnáctá výhra v soutěži, zatímco Útviňáci museli skousnout již dvacátou prohru. Naplno bodoval i lídr tabulky z Pily. Ten se v domácím prostředí představil v obecním derby s nedalekou Kolovou.

Právě kolovský Ajax, který se pohybuje nad sestupovou propastí, potřebuje body jako sůl. Jenže Pila, která vévodí tabulce, mu nechala držet fotbalový krok pouze v prvním poločase. Po změně stran totiž ovládli hrací plochu pilští fotbalisté, kteří nakonec nasypali Kolovákům na cestu zpět půltucet branek. Výsledkový, bodový i gólový vzestup potvrdil na svém hřišti bečovský Slavoj, kterému se tentokrát postavila do cesty březovská Jiskra, která po velkém boji nakonec musela skousnout prohru rozdílem jedné branky.

V značně okleštěné sestavě zamířila Kyselka k důležitému duelu na půdu předposledních Verušiček. Tam překvapivě rychle prohrávala, ale nakonec třemi góly si přenesla do druhého poločasu dvoubrankový náskok, který po změně stran navýšila na čtyřgólový náskok, který jí zaručil důležité vítězství. V dresu týmu z Poohří si pak dvě premiérové trefy v mužské kategorii připsal na svůj účet záložník Jan Ďurian. Tři cenné body zadarmo si mohla vychutnat chyšská rezerva, která svého soupeře ze Staré Role marně vyhlížela, čímž tak brala kontumační třígólové vítězství.

Výsledky, 23. kolo:
Božičany – Děpoltovice 4:0 (1:0). Branky: Petr Marcel, Kabele Martin, Žemlička Michal, Rubáš Jiří.

Stružná – Dalovice 0:2 (0:2). Branky: Mykhaylyuk Vitaliy, Brabec Miroslav.

Pila – Kolová 6:2 (3:2). Branky: Vavřina Robert mladší 2, Šimůnek Vlastimil 2, Vavřina Robert starší, Brožík Ondřej – Rosenberg Jakub 2.

Útvina – Jáchymov 0:4 (0:3). Branky: Tichý Dominik, Lorenc Karel, Hekel Pavel, Křížek Martin.

Verušičky – Kyselka 1:5 (1:3). Branky: Kvasnička Šimon – Ďurian Jan 2, Beneš Vladimír 2, Kliment Josef.

Bečov – Březová 3:2 (2:1). Branky: Havlovic Josef, Borek Tomáš – Jíra Ladislav, Richter Marek.

Chyše B – St. Role B 3:0 (kontumace).

tabulka po 23. kole