Pozvání pilských fotbalistů tentokrát přijaly týmy ze Žlutic, dorostenců 1. FC Karlovy Vary a poprvé přijel zahraniční účastník, mužstvo FC Werda. Z toho se nakonec vyklubal těžký soupeř pro všechny ostatní a odvezl si vítězství v turnaji. „Marek Mesár z Pily za Werdu hraje, a tak jsme to přes něj dali dohromady. Letošní, jubilejní turnaj byl součástí oslav 60. výročí vzniku našeho oddílu," uvedl předseda TJ Baník Pila Jiří Bartoška.

Poznamenal, že sice na prvním místě byl fotbal, ale že v souvislosti s turnajem je i příležitost vše upravit, prostě obec zkrášlit. Což se ale děje i v průběhu roku. „Jde o to, zahrát si, pobavit se. Opět nám vyšlo počasí, máme na něj v historii turnajů štěstí," poznamenal Bartoška.

Na turnaji nechyběl starosta obce Stanislav Hoffman, který si pochvaloval dobrou spolupráci obce s oddílem. Pila podporuje TJ Baník Pila, klub zase pomáhá, jak může, v řadě věcí obci. „Stará se například o náš krásný areál, což by jinak zůstalo takříkajíc na hrbu obci. A organizuje i řadu společenských a kulturních akcí, ať už pro dospělé nebo pro děti," dodal starosta.

V Pile slavil vítězství německý klub FC Werda

Hosté z německé Werdy dokázali porazit všechny své soky. Nad Žluticemi vyhráli 2 : 1, Pilu porazili 3 : 1 a dorostence 1. FC Karlovy Vary 5 : 0.

Druhé místo obsadili borci ze Žlutic, kteří podlehli pouze FC Werda. Karlovarské dorostence porazili 3 : 2 a domácí pořadatelský tým pak 2 : 0.

Fotbalisté z Pily skončili třetí. Po porážkách od Werdy a Žlutic ovšem deklasovali dorostence 1. FC Karlovy Vary vysoko 9 : 1.

Karlovarští dorostenci sice ani jednou nevyhráli a skončili poslední, ale jejich brankář Miroslav Švícar byl vyhodnocen jako nejlepší gólman turnaje.