Účastníků bude nakonec čtyřiadvacet, ale v Anglii se o mistrovském titulu rozhodne až těsně před turnajem. Počet týmů tak oproti roku 2013 vzrostl o čtyři. Českou republiku bude zastupovat tým BS Bohemians 1905, vítěz Superligy za rok 2013, a chybět u toho nebudou ani známé fotbalové tváře.
Vedení českého mistra již s předstihem oznámilo nominaci pro turnaj, ve které nechybí ani Jan ´Dino´ Koller, legenda českého fotbalu, která se aktivně na zisku titulu v loňském roce podílela.

V brance Bohemians se představí Miroslav Miller, brankář prvoligové Mladé Boleslavi. Tým pro tento turnaj posílí i dvojice Jakub Mižár a Michal Salák, jinak hráči Plzeň Teamu. Právě Michal Salák, který prošel například sokolovským Baníkem, se potká v dresu Bohemians kupř. s Martinem Bočkem, tedy dalším exsokolovským playerem.

Ligu mistrů pak okusí i další Západočech, a to františkolázeňský rodák a excelentní futsalista Zdeněk Sláma. Další, kdo bude hájit barvy českého šampiona, bude Michal Kubice, který prošel pro změnu karlovarskými Buldoky.

„Skládání týmu bylo tentokrát méně náročné. Euro Winners Cup je prestižní turnaj a hlavně se bude hrát po skončení fotbalové sezony," pochvaloval si k nominaci Martin Chalupa, kapitán a manažer týmu. EWC se odehraje od 3. do 8. června v italské Catanii.

V roce 2013 na turnaji český zástupce chyběl, proto se dá očekávat, že budou klokani při losu v posledním koši a potkají těžké soupeře. „Cílem je dostat se mezi nejlepších osm. ale rozhodne los. Pokud dostaneme do skupiny týmy z Ruska nebo Španělska, tak bude postup velmi těžkou záležitostí," vyjádřil své přání Chalupa.

BS Bohemians 1905
Brankáři: Petr Víšek, Miroslav Miller; obránci: Martin Chalupa, Petr Mandík, Michal Kubice, Jakub Mižár, Josef Vladyka; útočníci: Pavel Stejskal, Jan Koller, Martin Boček, Zdeněk Sláma, Michal Salák.