„Ročníku 2021/2022 se zúčastnilo šest týmů, z čehož dva týmy tvořili junioři,“ vracel se k právě skončené sezoně Antonín Paur. 1. Lázeňskou ligu nakonec s přehledem vyhrál výběr Seladoni FC, druhé místo připadlo ChmeLoko a třetí pak mariánskolázeňské Lokomotivě. Tabulce kanonýrů pak kraloval teprve šestnáctiletý Štěpán Šimek z týmu Viktoriáni, který nastřílel soupeřům 37 branek. Druhý v pořadí Michal Jakubec v dresu Seladoni FC jich měl na svědomí 21 a třetí Antonín Paur z týmu ChmeLoko jich nasázel 19, když stejně si počínal i Lukáš Kuna ze Seladoni FC.

Trenér Karel Tichota. Ilustrační foto.
Ostrov ohlásil nového kouče, kormidla se chopil Tichota

„V současné době chystáme Ligový pohár, kde bude závěrečné ukončení ročníku a předání pohárů a individuálních cen,“ připomněl Paur, že definitivní tečku za sezonou udělají pohárové bitvy. „Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným týmům za účast a výkony v Lázeňské lize a poděkování patří také sponzorům a partnerům, kteří nás již tři roky podporují a bez jejichž pomoci by to nešlo,“ je si vědom Paur.

Současně šéf malého fotbalu v Karlovarském kraji spustil registrace pro nový ročník soutěže, kdy bude na programu nejen ligová soutěž, ale také Ligový pohár. „Předpokládám, že se nám liga rozroste na osm účastníků,“ prozradil Paur a pokračoval: „Vítězové 1. Lázeňské ligy a Ligového poháru se zúčastní Českého národního poháru, ve kterém se bojuje o účast v evropských ligách.“

Sportovní areál SK Liapor Karlovy Vary opět patřil nohejbalovým nadějím, když pro ně byl za dohledu zkušených trenérů či hráčů přichystán pětidenní nohejbalový kemp.
OBRAZEM: Nohejbalové naděje se sešly na kempu v Doubí

A právě historickou premiéru v národním poháru má za sebou vítěz Seladoni FC. „Ve skupině se střetli s týmem Plzně, kdy to byl vyrovnaný zápas, ale nakonec se projevila větší zkušenost plzeňského týmu, který vyhrál 2:0. Ve druhém utkání nestačili Seladoni na vítěze hanspaulské ligy La Plate De Cünde, se kterým prohráli 0:6, a v posledním zápase pak nestačili na Příbram, se kterou prohráli po velkém boji 2:3,“ vracel se Paur k vystoupení vítěze 1. Lázeňské ligy na Českém národním poháru.

„Musím kluky pochválit, předvedli neuvěřitelnou kvalitu, i když teprve rok hrají ligu. Byla to velká škola a máme velkou motivaci a cíle nejen pro Karlovarský malý fotbal, ale i tým jako Seladoni FC, kteří se budou chtít za rok vrátit a udělat v národním poháru první body,“ má jasno prezident Karlovarského malého fotbalu.

Fotbalisté Vintířova budou v novém ročníku krajského přeboru mužů obhajovat loňský triumf.
Krajský přebor se třemi, krajské třídy s pěti či čtyřmi nováčky

Malý fotbal však není jen o kategoriích dospělých, ale také o mládeži. „Poprvé jsme se představili v kvalifikaci Superfinále kategorií U8 a U10. Na tuto akci jsme Vladimírem Kafkou, který dělá kroužek malého fotbalu na Základní škole Jih Mariánské Lázně, udělali omezený výběr, který tak sbíral v Příbrami potřebné zkušenosti,“ vysvětloval Paur.

„Pracujeme na soutěži pro základní školy v Karlovarském kraji a vítěz bude jezdit na kvalifikaci o Superfinále,“ nastínil závěrem cíle malého fotbalu v Karlovarském kraji Paur.