Zimní přípravu na jarní část okresního fotbalového přeboru načali v Kyselce již v lednu, a to překvapivě pod vedením nového trenérského dua. Na lavičku klubu z Poohří usedli společně Petr Čada a Adam Kanický.

„Příprava byla pod vedením nových trenérů hodně náročná, i když ji absolvovala pouze kostra týmu. Trénovali jsme dvakrát v týdnu, a na závěr přípravy pak odehráli i přípravný duel s Dvory, které jsme porazili 7:1, takže bych bilancoval zimní přípravu jako velmi dobrou,“ vysvětloval na úvod benjamínek kyselského týmu Josef Hlaváč junior.

Do jarní části vstoupili Kyseláci až ve třetím kole okresního přeboru, jelikož duel s Kolovou a Slavií Junior byl odložen kvůli nezpůsobilému terénu. Do druhé fáze okresní soutěže však fotbalisté Kyselky vstoupili pravou nohou. Na svém hřišti pod radošovským mostem totiž přehráli chyšskou rezervu 4:1.
„Do utkání s Chyší jsme nevstoupili dobře, ale po vyrovnávacím gólu jsme začali hrát svou hru, a zápas poté kontrolovali. Navíc se nám dařilo v koncovce,“ liboval si kyselský střední záložník. Na vítězné vlně zůstal jeho tým i po utkání s Božičany, které Kyselka porazila na svém hřišti v poměru 2:0.

„Utkání s Božičany bylo spíše o bojovnosti. My jsme velmi dobře zahráli v obranné fázi a soupeři tak nedali šanci ke skórování. Naopak my jsme naše brankové příležitosti využili,“ podotkl k druhé výhře Hlaváč.
První ztrátu bodů si pak Kyseláci připsali na své konto až na půdě toužimské rezervy, které podlehli 0:2. „Do Toužimi jsme jeli s decimovaným kádrem. Navíc po doplnění domácí rezervy hráči z A týmu jsme měli jediný cíl, a to inkasovat co nejméně, takže konečný výsledek 0:2 je pro nás přijatelný,“ míní Hlaváč.

V neděli však jeho tým čeká klíčový duel jarní části. Od 15.00 hodin se totiž představí na hřišti pod radošovským mostem v souboji o fotbalový trůn Poohří Vojkovice.

Na podzim Kyselka na půdě Vojkovic vybojovala tři body za vítězství 2:0, když o jednu branku kyselského mužstva se postaral Tomáš Horváth, a jednu branku si Vojkovice vstřelily samy.

„Každé utkání s Vojkovicemi chceme vyhrát! Pro obě mužstva je to velká výzva, už jen proto, že se všichni znají, takže si myslím, že to bude trochu vyhecované utkání. Vojkovicím se sice na jaře daří, ale na našem hřišti nerozdáváme body zadarmo. Pokud budeme hrát svou hru, tak věřím, že budeme slavit vítězství,“ uzavřel Josef Hlaváč.