V předposledních dvou kolech se mužstvo propadlo až na samé dno tabulky. „Hodnocení podzimní části sezony je pro mě velice smutné,“ poznamenal na úvod kapitán Karel Tichota a pokračoval: „Máme patnáct bodů a to se mi stalo naposledy před lety, co jsem do Karlových Varů přicházel. Tenkrát jsme jich měli jenom dvanáct a horko těžko jsme se zachraňovali.“

Začátek soutěže ale nebyl špatný. Bojovníci vedení Karlem Tichotou dokázali doma dvakrát vyhrát. „Ano. Úvod soutěže zase tak špatný nebyl. To je pravda,“ povzdechl si. Následovala série utkání, na kterou by nejraději v Karlových Varech zapomněli.

„Prohráli jsme s jasně nejlepším Střížkovem. Pak přijela Mladá Boleslav, která proti nám nasadila téměř kompletní áčko. Na druhou stranu, na toto se vymlouvat nemůžeme. Vůbec se nám nedařilo venku,“ pokračuje karlovarský kapitán ve výčtu špatných výsledků.

Začátek byl dobrý, ale i konec byl slušný. 1. FC porazilo rezervy Českých Budějovic a Slavie Praha. „Mezi tím to bylo špatné. Byla tam sice nějaká remíza, ale vítězství nám chybělo. Možná jsme chtěli v nějakých zápasech až moc a svazovala nás nervozita,“ pokračoval Karel Tichota.

Kde byly hlavní příčiny podzimního neúspěchu? „Hodně jsme oslabili směrem dopředu. V některých utkáních bylo znát, že nám ti hráči, kteří odešli, znatelně chybí. Na druhou stranu věřím, že během zimní přestávky někdo přijde a na jaře zase mužstvo bude šlapat jako hodinky,“ doufa karlovarský kapitán na závěr hodnocení.