Hotovo. O uplynulém víkendu definitivně uzavřel svou podzimní část fotbalový okresní přebor.

Nejlépe si v první části soutěže vedl pilský Baník, kterému sice v závěru podzimu docházely fotbalové síly, i přesto nakonec slavil zisk podzimního mistra okresního přeboru, když si na své konto připsal ve třinácti odehraných kolech sedmadvacet bodů za osm výher, tři nerozhodné výsledky a pouhé dvě porážky.

O něco hůře si pak vedly druhé v pořadí Vojkovice, které na své konto nashromáždily za sedm výher, tři remízy a tři porážky bodů čtyřiadvacet. Na třetí pozici přezimuje březovská Jiskra, která má na bodovém kontě číslo 22.

Stejný počet pak nasbírali v podzimní části na své konto i fotbalisté čtvrtých Abertam. Za zmínku stojí i výkony nováčků soutěže. Stará Role B obsadila pátou a Stružná šestou pozici, s šestibodovou ztrátou na první příčku. Třetí nováček z Hájku pak víceméně doplatil na zranění svého dvorního kanonýra Michala Bartha, i přesto však nasbíral šestnáct bodů a patří mu podzimní jedenáctá pozice.

Naopak na druhém pólu tabulky bude v jarním pokračování pěkně horko. A aby ne. Pouze dva týmy se nedostaly přes desetibodovou hranici. Na poslední pozici je s osmi body toužimská rezerva, která dvakrát vyhrála, dvakrát remizovala a devětkrát prohrála.

O bod více má na svém kontě Kyselka, ta dvakrát vyhrála, třikrát brala jeden bod a osmkrát prohrála. Navíc tým z Poohří má nejhorší obranný val, který inkasoval ve 13 kolech celkem čtyřiačtyřicet branek.

Nic jistého však nemá ani dvanáctá Chyše B, která má na svém kontě dvanáct bodů, a na jaře ji čeká stejně jako Toužim B a Kyselku náročná fotbalová šichta na cestě za záchranou v soutěži. Nejlepší střeleckou mušku měl v podzimní části Michal Rudolský z Nových Hamrů, který zatížil konta soupeřů osmnácti góly.

I druhé místo v tabulce střelců patří kanonýru z hor. Za čtrnáct branek si stříbrný stupínek vystřílel abertamský kapitán Tomáš Maleček. Na třetím místě pak skončil s devíti zásahy kolovský šutér Roman Nedbal.