Hodně napilno mají v závěru krajského Fincentrum přeboru týmy ve druhé polovině tabulky. V cestě za záchranou totiž potřebují v hodně vyrovnané tabulce body jako sůl. Jinak tomu nebylo ani ve 30. kole soutěže.

Sestupem ohrožený nováček z Bukovan zdolal na svém hřišti Toužim, a v tabulce se tak posunul na dostřel klidnému pásmu.

Důležitý bod bral v rámci karlovarského derby Ostrov, který dokázal remizovat na půdě favorizované Staré Role. Cenné tři body a tím i posun na dohled klidným vodám zaznamenal novosedelský Union, který pokořil tříbrankovým rozdílem ašskou Jiskru, která se tak propadla na předposlední, šestnáctou pozici. Pětibrankový příděl si pak odvezla z půdy Mariánských Lázní karlovarská Lokomotiva, která je na posledním místě, a pomalu tak šetří své síly na příští fotbalový ročník, ve kterém by měla nastoupit v krajské I. A třídě.

Chebské derby mezi Františkovými Lázněmi a Hazlovem nakonec lépe zvládli hráči z lázní, když derby vyhráli dvoubrankovým rozdílem.
Výhrou nad Citicemi si zajistil pravděpodobně záchranu v letošním ročníku soutěže chodovský Spartak.

Výsledky, 30. kolo:

Stará Role – Ostrov 2:2
Domácí se ujali vedení v karlovarském derby již v 8. minutě, když se trefil přesně mezi tři tyče Daniel Slakoper. Za hosty obstaral ve 23. vyrovnání Jan Liška, který tak zakončil gólově i první poločas. Po změně stran navrátil vedení Starorolákům v 71. minutě Lukáš Hořt. Dělbu bodů poté zařídil v závěru utkání ze značky pokutového kopu ostrovský střelec Jan Liška.
Branky: 8. Slakoper, 71. Hořt – 23. a 80. Liška (1 PK). Poločas: 1:1. Rozhodčí: Hodek – Kohout, Fillinger, DS Fibrich. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (80. Pleva). Diváci: 80.
Stará Role: Vanke – Götz, Hrudkaj, Hořt, Pleva – Slakoper, Stýblo, Drahoš, Sochor – Voborský (58. Gojkovič), Sikora (46. Nerad). Trenér: Jiří Diviš.
Ostrov: Brůha – Tomáň, Hladík, Křížek, Vrba – Koročinský, Kubeš (74. Horváth), Koky (80. Koudelka), Hlůšek – Dušek, Liška. Trenér: Tomáš Štěpánek.
Bukovany – Toužim 3:2
Veledůležité vítězství zařídili domácímu výběru dva střelci, Tomáš Krupička, který si na své konto připsal dvě úspěšné rány, a Tomáš Ouředník, který měl na svědomí jednu branku. Za hosty se střelecky prosadili Karel Čermák a Josef Kliment.
Branky: Krupička 2, Ouředník – Čermák, Kliment. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Chládek – Kobielský, Vokoun, DS J. Novotný.
Aš – Nové Sedlo 0:3
Až po obrátce stran rozhodli hosté o tříbodovém zisku, když se do branky Ašáků trefili útočníci Stanislav Suchý a Jan Burda. O třetí zářez se pak nechtěně postarali domácí, když si jeden gól vstřelili sami.
Branky: Suchý, Burda, vlastní. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Svatík – Šmat, Kobielský, DS Rajtmajer.
Fr. Lázně – Hazlov 2:0
V ostře sledovaném derby si připsali výhru domácí, když se do statistik utkání tučným písmem zapsali úspěšní střelci Zdeněk Sláma a Lukáš Hibler.
Branky: Hibler, Sláma. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Krejčí – Vokoun, Chládek, DS Kozel.
Chodov – Citice 4:2
Hodně důležité body si připsali na svém hřišti spartakovci, kteří pokořili Citice čtyřmi góly.
Branky: Koranda, R. Bečvář, Vachník, M. Bečvář – Peřina, Širochman. Poločas: 1:1.

Další výsledky: Královské Poříčí – Drmoul 6:1 (4:0), Mariánské Lázně – Lokomotiva Karlovy Vary 5:1.