Na okraj republiky se tak sjely čtyři týmy, a to Sokol Pernink, RZ Abertamy, Výběr Vietnamu, Jílové u Prahy, které doplnila pořádající potůčská TJ. Turnaj se odehrál systémem každý s každým dvakrát patnáct minut, pod dohledem rozhodčích Davida Jatiho a Tomáše Koudelky. Turnaj na skvěle připraveném pažitu načalo ožehavé horské derby mezi Perninkem a Abertamy. Fotbalisté Abertam sice vyhráli první poločas dvěma góly, ale poté dvakrát inkasovali a nakonec se museli spokojit po nerozhodném výsledku pouze s jednobodovým ziskem. Poté na scénu přišly pořádající Potůčky, které vyrukovaly proti Výběru Vietnamu. V tomto duelu se nakonec zaslouženě radovali z vítězství hráči Vietnamu. Pak naskočil do turnaje i účastník z okolí hlavního města, a to Jílového u Prahy, kterému se postavil do cesty Pernink.

Horalé neponechali nic náhodě a brali velmi cenné vítězství. Druhou prohru o jednu branku musely poté skousnout Potůčky, které neuspěly v souboji v derby s týmem Abertam. Naopak premiérovou výhru bralo Jílové, které dokázalo pokořit Výběr Vietnamu tříbrankovým rozdílem. Hned nato si napravili horalé z Potůčků náladu, když dokázali pokořit Pernink, a tím získali premiérové body na svém turnaji. V dalším utkání, ve kterém nastoupily Abertamy a Výběr Vietnamu, se po nerozhodném výsledku body dělily.

Závěrečné vystoupení na svém turnaji se týmu Potůčků nepovedlo, když prohrál s Jílovým dvoubrankovým rozdílem. V předposledním turnajovém utkání nastoupil Výběr Vietnamu proti Perninku a horalé museli skousnout prohru o dvě branky. To nejlepší nakonec. V závěrečném zápase se představily Jílové a Abertamy. Oběma týmům šlo o vítěznou trofej, tedy v případě jejich výhry. Nakonec prognózy vzaly zasvé a Jílové přejelo Abertamy rozdílem třídy, když jim nasázelo půltucet branek, a po zásluze se tak vyšplhalo v konečné tabulce na první místo.

Na druhém místě zakončil turnaj Výběr Vietnamu a až třetí místo obsadily Abertamy. Těsně pod bednou skončil Pernink a vše uzavřely na pátém místě pořádající Potůčky. V rámci slavnostního vyhlášení byli oceněni i nejlepší hráč, střelec či brankář turnaje. Za zmínku stojí i fotbalová perlička, o kterou se postaral fotbalový klan rodu Kotrlových, když se v jednom utkání sešly na hřišti hned čtyři generace. „Chtěli bychom poděkovat obci Potůčky za vstřícnost při pořádání turnaje, dále velký dík patří potůčskému Skipotu Marka Plachého, čerpací stanici F1 a také Travel free shopu," vzkazuje na dálku Šípek.

Výsledkový servis:
Jílové – Potůčky 2:0, Abertamy 6:0, Vietnam 3:0, Pernink 1:2; Vietnam – Potůčky 1:0, Pernink 3:1, Abertamy 1:1; Abertamy – Pernink 2:2, Potůčky 1:0; Pernink – Potůčky 1:2.
Konečné pořadí: 1. Jílové u Prahy, 2. Vietnam, 3. Abertamy, 4. Pernink, 5. Potůčky.