Ve druhém jarním kole krajského přeboru, které bude současně oficiálně sedmnácté, se oči fotbalových odborníků přesnunou na Chebsko. Tam totiž bude k vidění zajímavé derby mezi chebskou Hvězdou a mariánskolázeňskou Viktorkou. Oba týmy vstoupily do druhé části přeboru pravou nohou.

Chebská Hvězda si odvezla tři cenné body z půdy Horního Slavkova za vítězství 1:0. Mariánské Lázně pak v domácím prostředí smazaly v souboji s Chyší dvoubrankové manko, a nakonec se tak radovaly z výhry 3:2. Takže se dá v rámci chebského derby očekávat hodně kvalitní zápas.

Napilno však bude mít i lídr tabulky Toužim, která na úvod pokořila doma Františkovy Lázně, a o víkendu se představí na půdě nováčka ze Žlutic. Ten v zahajovacím kole jarní části dosti zklamal v utkání se Starou Rolí, od které vyfasoval pět branek, a ve své domácí jarní premiéře si tak bude chtít usmířit své fanoušky.

Podruhé v řadě se na své umělce představí fotbalisté z Ostrova, kteří v prvním kole museli v utkání s Chodovem dohánět dvoubrankové manko, což se jim nakonec povedlo, a utkání dovedli do nerozhodného stavu 2:2.
Teď jim bude soupeřem jedenáctka Nového Sedla, která překvapivě klopýtla v derby s Dolním Rychnovem, jumuž 0:1. Domácí premiéru si ve druhém kole odbyde Vintířov, který na úvod pokořil v přestřelce Citice 4:3. Ve druhém kole ho však čeká těžký duel s hráči Staré Role.

V Sokolově na umělce Baníku pak bude na programu derby Spartaků, když se Chodovákům postaví do cesty Horní Slavkov.
Sokolovské derby pak odehraje Královské Poříčí v Sokolově, kde se představí v souboji s Dolním Rychnovem. Poříčí bude v tomto souboji velkým favoritem, ale Rychnov prokázal v prvním kole, že se s ním musí počítat, takže i v tomto utkání si fanoušci obou táborů přijdou na své.

Na domácí půdě se o víkendu představí i Františkovy Lázně, kterým bude soupeřem poslední tým tabulky Bukovany, jež v prvním kole dostaly výprask 0:5 od Královského Poříčí, a ani na umělce ve Frantovkách je nečeká nic lehkého O premiérový jarní bodový zisk bude bojovat na svém stadionku Chyše, která se utká o veledůležité body s předposledními Citicemi. Chyše byla bodovému zisku hodně blízko již v úvodním kole v Mariánkách, odkud si nakonec odvezla porážku 2:3. Na stejné vlně se vezly i Citice, které nakonec nestačily na Vintířov.

Krajský přebor, 17. kolo:
Sokol Žlutice – SK Toužim (sobota, 10.30), FK Ostrov – Nové Sedlo (sobota, 15.00, UMT), Spartak Chodov – Spartak Horní Slavkov (sobota, 17.00, UMT Sokolov), Baník Vintířov – DDM Stará Role (sobota, 15.00), FC Františkovy Lázně – Baník Bukovany (sobota, 15.00, UMT), Baník Královské Poříčí – SK Dolní Rychnov (sobota, 15.00, UMT Sokolov), Hvězda Cheb – Viktorie Mariánské Lázně (neděle, 11.00, UTM FC Cheb), Sokol, Chyše – Sokol Citice (neděle, 15.00).