Stará Role po překvapivé ztrátě v uplynulém kole na půdě Kolové v domácím prostředí pořádně zabrala a pěti brankami pokořila celek Březové. Tím se  udržela na čele tabulky s dvoubodovým náskokem před druhou nejdeckou rezervou.

Nejdečané, kteří se představili na hřišti pod Radošovským mostem, přetavili svůj výjezd v třetí jarní výhru, když místní Kyselku porazili pěti góly až po zlepšené mušce ve druhém poločase. Pro Kyselku to byla premiérová jarní prohra.  Nejdek B se tak udržel na druhém místě, a dále tak může pomýšlet na postup do krajské I. B třídy. Třetí jarní vítězství si připsal na své konto i bečovský Slavoj, který si doma poradil s toužimskou rezervou, jež má v přeboru záchranářské starosti.

Tentokrát se Bečováci mohli radovat z dvoubrankové výhry a jako bonus k tomu přidali třetí jarní čisté konto v řadě za sebou.  Do třetice všeho dobrého, tímto se řídil celek Stružné, který až napotřetí dosáhl na tři body, když na hřišti v Žalmanově ukořistil povinné vítězství nad posledním celkem Novými Hamry, kterým nasázel na cestu zpět tři góly. Tím se  Stružeňáci posunuli na čtvrtou příčku.

Naopak velké zklamání zavládlo v Pile, a byl k tomu řádný důvod, když Piláci na svém výjezdu na horský vzduch do Abertam neuspěli a s týmem usilujícím o záchranu v soutěži museli skousnout prohru o jednu branku.

Ještě hůře dopadla Kolová, ta se vydala do chyšského podzámčí, kde ji na gólovém kolotoči povozili hráči tamního B-týmu, kteří brali na svém pažitu hodně důležité záchranářské vítězství.

To nejlepší nakonec.

V utkání Dalovic a Božičan celkem padlo devět branek. Dalovice, které patří v jarní části k příjemnému překvapení, totiž v přestřelce poslaly domů bez bodů favorizované Božičany.

V prvním poločase, než se Božičaňáci pořádně rozkoukali, prohrávali o čtyři branky, když se dvakrát zapsal do střelecké listiny Tomáš Stolín. Na to ještě Božičany dokázaly brankově odpovědět gólem Jana Rubáše, ale poté přidal Tomáš Stolín druhou trefu, třetí obstaral Miroslav Stolín a čtvrtou Miroslav Brabec.

Na hosty by si v té chvíli nikdo nevsadil, ale překvapivě by udělal chybu, když do konce prvního poločasu bylo srovnáno, když  hattricku docílil božičanský Jan Rubáš a o čtvrtý zářez se postaral staronový hráč božičanského výběru Lukáš Kraft.

Nakonec však Dalovičáci domácí prostředí udrželi, když rozhodující pátou trefu si schoval na druhý poločas Tomáš Stolín, který tak docílil hattricku.

Výsledky, 16. kolo:

Dalovice – Božičany 5:4 (4:4). Branky: Stolín Tomáš 3, Stolín Miloslav, Brabec Miroslav – Rubáš Jan 3, Kraft Lukáš.  Rozhodčí: Dotzauer Radek. ŽK: 2:3.

Abertamy – Pila 2:1 (1:0). Branky: Lešťan Radek, Rác Patrik – Vavřina Robert. Rozhodčí: Dotzauer Radek.

Chyše B – Kolová 4:0 (3:0). Branky: Burda Jan 2, Pašek Martin, Lábr Jaroslav. Rozhodčí: Hrubý Vít. ŽK: 2:2. ČK: 0:1.

Stružná – N. Hamry 3:1 (1:1). Branky: Janáček Petr, Synek Martin, Švestka Jiří – Ullmann Aleš. Rozhodčí: Vrba Radim. ŽK: 2:3.

Kyselka – Nejdek B 1:5 (1:1). Branky: Homolka Dominik – Rejcha Roman, Draxal Zbyněk, Sojka Tomáš, Vacek Lukáš, Černý Marek. Rozhodčí: Vaněček Petr. ŽK: 1:2.

St. Role B – Březová 5:1 (1:1). Branky: Voborský Roman 2, Holub Miroslav, Hykš Karel, Zoka Tomáš – Hvizd Jan. Rozhodčí: Botoš Robert.

Bečov – Toužim B 2:0 (1:0). Branky: Braniš Josef, Shcherbyk Glib. Rozhodčí: Koudelka Tomáš, Dotzauer Radek, Zázvorka Jiří. ŽK: 2:0.

Střelci po 16. kole: 14 – Michal Rudolský (Nové Hamry), Roman Voborský (Stará Role B), 13 – Petr Janáček (Stružná), 12 – Jakub Šmoranc (Toužim B), 11 – Jan Burda (Chyše B), Martin Málek (Březová), Marcel Petr (Božičany), Petr Šlapa (Nejdek B).