Lídr tabulky a jasný vítěz podzimní části Merklín se v něm představí v rámci derby horalů na půdě rukavičkářů z Abertam. Tento duel slibuje kvalitní fotbalovou podívanou. Abertamy naposledy přestřílely pěti góly Údrč a pozadu nezůstal ani Merklín, který pěti brankami až překvapivě lehce pokořil horaly z Potůček.

O udržení druhého místa pak bude bojovat na svém stadionu Sokol Sadov, který vyzve v boji o mistrovské body předpolední tým okresní tabulky STST Údrč. Na druhou příčku mají zálusk i hráči Verušiček, které však nečeká nic lehkého. Fotbalový los totiž nasměroval na jejich hřiště nevyzpytatelného nováčka soutěže SC Stanovice.

Na medailové posty však mohou v případě zaváhání Verušiček pomýšlet i fotbalisté Potůček, kteří ztrácejí na svého soupeře v průběžné tabulce dva body. V posledním podzimním kole budou Potůčky hostit nováčka z Počeren.

Do konečného umístění však může promluvit i další klub z horské oblasti, a to Nové Hamry. Pokud by totiž Verušičky a Potůčky zaváhaly, tak se právě tým Nových Hamrů posunul v tabulce na třetí třetí příčku, ale to nejdříve budou muset porazit na svém hřišti chyšské céčko.

Zajímavý duel se také odehraje na Pile. Tam se v závěru podzimní části představí sousedi v tabulce, šesté TJ Děpoltovice a sedmá pilská rezerva. O překvapení kola se pak budou chtít postarat hráči Olšových Vrat, kterým prozatím patří po dvanácti odehraných kolech poslední čtrnáctá příčka se ziskem pouhého bodu. V sobotu na svém hřišti přivítají ostřílenou dalovickou rezervu, a tak se může také čekat velmi zajimavý zápas.

Program 12. kola: Olšová Vrata – Dalovice B, Potůčky – Počerny Abertamy – Merklín, Sadov – Údrč, Pila B – Děpoltovice, Verušičky – Stanovice (vše sobota, 14.00), Nové Hamry – Chyše C (neděle, 14.00).