Trenér Arsenálu Pavel Hradiský byl hodně otrávený.

„Je to velké zklamání, protože jsme chtěli vyhrát. Nabudili jsme mužstvo, první půle byla z naší strany kvalitní. Bohužel jsme dostali hrozný gól po chybě Novotného, to se jen tak nevidí. Nevzdali jsme se, hráli jsme kombinačně po zemi, bohužel bez nějakých vyložených šancí. Byla tam otevřená krajní obrana soupeře, tak jsme toho využívali. Měli jsme i penaltu po faulu na Runta. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat, že se dostaneme do tlaku, ale kolem 60. minuty jsme psychicky odešli. Nedařilo se nám, Vary dobře bránily, vyrážely do brejků. Ještě jsme mohli nakonec prohrát, protože tam Vary měly nebezpečné situace. Náš výkon byl do 60. minuty dobrý, ale ten závěr už byla křeč,“ poznamenal českolipský trenér.

V 81. minutě upadl v pokutovém území Marián Geňo a rozhodčí ho odměnil žlutou kartou za nafilmovaný pád. Jak to viděl českolipský lodivod? „On tam upadl a rozhodčí mu dal žlutou za simulování. Viděl jsem to ze sedmdesáti metrů, ale tohle je věc rozhodčího, ten je vždycky blízko a vyřídí si to, jak chce,“ dodal Hradecký.

V Karlových Varech celou situaci viděli jinak. „To byla jasná penalta. Podle mého rozhodčí udělal chybu. Navíc dal Mariánovi žlutou kartu a pro něj to je čtvrtá. To znamená, že s námi ve středu proti Vyšehradu nenastoupí,“ zlobil se kapitán Karel Tichota.

Ani Tichota nebyl s dělbou bodů spokojený. „Před zápasem bychom bod brali, ale po utkání to bylo málo. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší a navíc nás poškodil rozhodčí,“ naposledy se vrátil Tichota k zápasu v České Lípě.

(ša, jč)