Králův Dvůr přijel do Karlových Varů v dobré formě a po dvou brankách, rozdělených do obou poločasů, si odvezli tři body. Západočechy trápí hlavně střelecká impotence. V posledních pěti utkáních vstřelili pouhé dvě branky a získali jeden bod za remízu 1:1 v České Lípě.

Nedělní důležitý duel se Buldokům nepovedl dle jejich představ. „Pro nás to bylo utkání o tom, jestli se posuneme do středu tabulky, nebo jestli budeme bojovat o záchranu. Bohužel se nám nepodařilo získat ani bod," řekl na úvod trenér Dreiseitl. „Zápas byl dle mého názoru rozehrán na remízu, ale dvěma brankami, které jsme si dali skoro sami, vyhráli hosté," vrátil se trenér k individuálním chybám, které předcházely oběma brankám.

První branka padla po nešťastném řešení situace od Bendy v prvním poločase, když problém u autové čáry řešil malou domů, která překvapila gólmana Dvořáka a dala tak příležitost Michalu Novákovi na otevření skóre utkání. „Hráči ví, že tyto situace mají řešit dle vlastního uvážení. V osmdesáti procentech situací jim radím, aby raději zakopli míč do autu, než aby vzniklo nebezpečí. Bohužel spolu Benda s Dvořákem nemluvili, a tak se na hrbolatém hřišti dostal balon až k soupeři, který skóroval," popsal situaci ze svého pohledu hlavní kouč.

Ani branka v druhém poločase nebyla úplně bez viny na domácí straně. Brankař Dvořák nedokázal zneškodnit vysoký centr Michala Petra, jenž se snesl až za vzdálenější tyčku domácí branky. A trenér Dreiseitl měl co říct i k této situaci. „Rozhodčí odpískal zbytečný faul našeho týmu. Hostující kapitán si míč postavil a trefil to, jak to trefil. Možná svou roli sehrál vítr, možná sluneční svit, ale na každý pád padá tento gól na brankaře," dodal Dreiseitl.

Karlovarští sklouzli na 13. místo tabulky a na sestupové pozice mají náskok pouhých tří bodů. „Teď budeme hrát o záchranu. Série, jež nás v tuto chvíli zužuje, když nemůžeme vstřelit branku, je nepříjemná. Když už branku vstřelíme, není to bohužel gól první, a tak musíme skóre otáčet, což se nám v jarní části nedaří. Teď nás čeká příprava na utkání v Ovčárech, kde to bude velmi náročné utkání. Osobně si ale myslím, že chleba se bude lámat až v závěrečných dvou zápasech, které nás čekají na domácí půdě," věští budoucí vývoj třetiligové situace 27letý kouč.

Vladimír Koča